Skocz do zawartości

320i Problem z klima elektryka


drobek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie startuje klima 2 strefowa automatyczna e 36 2.0.

Autko kupiłem z nie sprawna klimą. Wczoraj wymieniłem olej w sprężarce i nabiłem układ. Jest szczelny. Po właczeniu śnieżynki (świeci cały czas) obroty delikatnie wzrastaja ale dalej echo, sprężarka jak i wentylator nie startuje .

Dziś zabrałem sie za przeglądanie instalacji i po kilku godzinach nic nie zrobiłem a gdy dojechałem do domu wentylator zaczął sam od siebie chodzic choć klima wyłączona, nawet gdy silnik sie juz schłodził dalej wentylator działal. Bezpieczniki ok przekazniki cykają, Sprężarka działa na krótko i mrozi ładnie w samochodzie, Nie jestem pewien czujnika: Gdy czujnik jest wkrecony obydwie kostki mają zwarcie gdy go wykreciłem obydwa zwarcia znikły, gdy zakreciłem z powrotem na jednym zwarcie a na drugim niema pełnego zwarcia tylko cos tam miernik wskazuje. Wiem ze wentylator nie działa na pierwszym biegu tylko cyka przekaznik. Czytałem ze jakis rezystorek w wentylatorze padł i dlatego nie działa 1 bieg tylko nie potrafie znalezc instrukcji naprawy,

Czy ten wentylator może sie włączać gdy klima jest wyłączona? Wcześniej nie mógł działac poniewaz kabelki przy czujniku ciśnienia były ugnite,

Może mam przerwe w kablu miedzy przekaznikiem a sprężarka choć jakos w to nie wierze, jutro sprawdze

Jakieś pomysły czy lepiej oddac do elektryka?

 

______

Poprawiłem tytuł. Proszę się stosować do regulaminu i formatu tytułowania: viewtopic.php?f=68&t=120678 . Następnym razem ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami taniej i lepiej oddac do elektryka. Wizualnie przekazniki dobre a jednak ktos je zamienił.Rózniły sie dosłownie minimalnie sterowaniem 87a i 87b jakos tak Był wsadzony jakis fioletowy a miał bys szary.Elektryk zmostkował mi przekazniki z klimy i wentylatora i zabezpieczył diodą tak aby klima odpalała razem z wentylatorem na 2 biegu ponieważ czujnik również okazał sie wadliwy. Jedna kostka jest od ciśnienia druga od wentylatora. a ta od wentylatora powinna byc rozwarta chyba ze jest za duze ciśnienie wtedy się zwiera.

Może komuś sie przyda na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. No to teraz ja sie przylacze do tematu ze swoim problemem. Tydzien temu mialem nabijana klime (E36 M3 3.2). Sprawdzana byla szczelnosc i wszystko jest ok. Chodzilo przez kilka dni i teraz lipa. Klima mi sie nie wlacza. Tzn jak ja wlacze to kompresor kreci pieknie, sprzeglo kompresora zalacza jak trzeba tzn ze cisnienie w ukladzie jest ale do kabiny nie wieje zimnym powietrzem z klimy. Ponadto ze srodkowych nawiewow bez wlaczonej klimy nie leci mi cieple powietrze. Caly czas nawala chlodnym. Cieple leci tylko na szybe i nogi i niewazne czy pokretlo jest w pozycji na cieple czy na zimne powietrze. Co to moze byc??

 

P.s. Jeszcze zauwazylem ze jak na wylaczonym silniku krece wentylatorem od klimy to nie chodzi swobodnie tylko tak tyrka jakby sie wlozylo jakis plastik w szprychy roweru i zakrecilo kolem no i przy kazdym tyrknieciu pojawia sie opor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.