Skocz do zawartości

Czujnik położenia poziomowania poziomu świateł


daaanielt

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni męczę się ze światełkami. Z tytułu, iż kiedyś czytałem coś w postach na ten temat wiem, że prawdopodobnie wysiadł mi czujnik poziomowania świateł. Światła świecą mi maksymalnie w dół.

Podjechałem dzisiaj do jakiegoś serwisu, podłączyli mi komputer nic nie znaleźli tylko pokasowali mi jakieś inne błędy, sprawdzili kabelki przy czujnikach i kazali jechać, gdzie indziej. Tak to jest jak się mieszka w małej mieścinie :(

W serwisie, gdzie jako tako się znają (w większym mieście) dopiero mnie wpisali za tydzień, a to męka po ciemku jeździć.

Czy ktoś mi może podpowie, który czujnik ew. jest do wymiany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! Miałem to samo jak kupowałem auto ,byłem na stacji przeglądnąć auto , i wisiała jakaś wtyczka przy kostce na przednim prawym wahaczu (od pasażera) nie wiedziałem co to jest , wtyczkę włożyłem światła się opuściły i nie ma jazdy w nocy.Ale do rzeczy masz dwa czujniki położenia z przodu po prawej stronie (kosteczka na wahaczu z takim ruchomym ramionkiem) i taka sama z tyłu na tylnym wahaczu (tylko nie wiem na którym).Ja zrobiłem to tak że najpierw samemu w kanale rozebrałem (odkręciłem od wahacza przedniego 1 śrubka) czujnik i lekko poruszałem ramionkiem (przy podłączonej wtyczce i zapalonych światłach).Wtedy coś tam światła drgnęły , potem znów opadły , i wyszło że czujniczek do wymiany.Poszukałem na allegro ( najlepiej podzwonić do tych co oferują X5 na części bo bezpośrednio na aukcjach nie było).Koszt ok 100 pln , przysłali wymieniłem , i chodzi.Pozdrawiam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czyli wychodzi na to, że jeśli świecą do dołu to czujnik przód do wymiany, tak?

używane na allegro coś po ok. 100-120, zastanawiam się ile nowy w serwisie bo może lepiej warto dołożyć parę zł

Nie konieczne , tak na prawdę za światła odpowiedzialne są dwa czujniki przód i tył.Mi się udało że tylko był przód uszkodzony.Możę przejrzyj też wtyczki przy czujnikach , możę zaśniedziały lub kabelek zerwał się (zima , dużo śniegu , dużo soli na drogach).trzeba popróbować.Do mechanika zawsze zdążysz , a to nie jest jakaś skomplikowana operacja.Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki poziomowania znajdują się z tyłu i z przodu.

Każdy komputer pokaże błąd któregokolwiek z nich.

Osobiście miałem problem z przednim - "ułamał" się jeden z przewodów. Naprawa jest dość kłopotliwa ponieważ te przewody wykonane są ze stopów których nie "łapie" standardowy lut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki poziomowania znajdują się z tyłu i z przodu.

Każdy komputer pokaże błąd któregokolwiek z nich.

Osobiście miałem problem z przednim - "ułamał" się jeden z przewodów. Naprawa jest dość kłopotliwa ponieważ te przewody wykonane są ze stopów których nie "łapie" standardowy lut.

 

no to właśnie dziwne bo podłączyli mi kompa i w tym temacie nie znaleźli żadnego błędu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

 

Ja mam z kolei troszke inny problem, w ostatnim tygodniu zaczęły mi świrować lampy jeśli chodzi o poziomowanie. Objaw jest taki że jak wbije bieg do przodu lub do tyłu(automat) nie zawsze ale czasem skoczą w dól lub do góry i są w dobrym poziomie. a podczas jazdy zdarza się ze przez chwile skacza w dół do góry w dół i wyrównują się. Czy to też może być wina uszkodzonego czujnika ? Czy może kostka zalała się wodą bo ostatnio nonstop jest wilgotno.

 

Pozdrawiam dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

mam podobny problem do daaanielta, ale ksenony wariują mi cały czas, niezależnie od tego czy jedzie czy stoi. Ksenony chodzą razem góra-dół co jakiś czas. Byłem u elektryka, podpiął komputer i okazało się, ze do wymiany tylny czujnik poziomowania. Niestety po wymianie czujnika (nowy czujnik 280zł) problem nadal występuje. Czy wie ktoś co może byc przyczyną? Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I jak Panowie, udało się wam rozwiązać problem? Mam identyczną przypadłość co schizoidman.

Jeszcze nie byłem na diagnozie, ale chciałbym się wcześniej przygotować zanim udam się do mechanika/elektryka ab y jakiś kitów mi nie wcisnął..:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.