Skocz do zawartości

330cd Czy warto chipowac?


lisek1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje pytanie jak w temacie czy gra jest warta świeczki posiadam coupe bmw 330cd przebieg org 147tys km. Zastanawiam sie nad podniesieniem mocy do max 250km i 510nm obecie posiadam 204km 410nm i przyspiesznie do setki 7,2s (dane techniczne). Czy po takiej modyfikacji nie bedzie problemow ze sprzegłem i itp.? Ogolnie autko prowadzi sie swietnie 204km pelen m pakiet (sztywne zawieszenie) ale mam chcec czegos wiecej ale w granicy rozsadku dla tego autka. Aha jakie bedzie przyspieszenie do setki po takim chipie (6,2s??). A i czy autko nie bedzie kopcilo jak bede dawal w pedal? Co o tym sadzicie i co byscie zrobili na moim miejscu? Chipowali czy dali sobie spokoj?? Przegladalem forum ale nie znalazlem tematu konkretnego do tego silnika i wersji :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zrobisz program w jakiejś dobrej firmie to wszystko będzie okay

jeżeli ja bym miał diesla to na pewno bym zrobił dobry program

ale poszukaj jakiejś konkretnej firmy, a nie jakieś pseudo tuningi z allegro

na pewno będzie to swoje kosztować, ale od osób które chipowały swoje dieselki to zawsze słyszę pozytywne opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zależy jaką masz przekładnię , jak automat to nie polecam , podobno były zbyt delikatne , jeśli zaś manual to spoko rób, jak najbardziej :cool2: , rozmawiałem z kilkoma osobami , nawet jednym specem , nie więcej niż 260KM , a jak firma co zna się na rzeczy to to nie pozwoli ci odjechać nie ustawioną furą pod względem kopcenia . a potem tylko radość z jazdy :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak manual to śmiało rób program

zgadzam się z kolegą wyżej, że przy automacie może się okazać, że będzie on bardziej obciążony i może sie cośdziać,

przy manualnej skrzyni takie coś na pewno nie występuje

 

Zapomniałeś dodać, że w manualu szybciej dwumas pada po remapie. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.