Skocz do zawartości

malowanie plastikow


saron22

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mowiac nie sadze ze malujac 1 element uda Ci sie uzyskac idealnie taki sam kolor i strukture jak orginal . Raczej to bedzie 70-80% jak orginal ;).
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy co w zetce jest lakierowane we wnetrzu ??? bo teraz to mam banie, albo mam gorszy dzien i nie czaje :D

 

Napewno : hockeye z drzwi i boczki tunelu srodkowego, oraz chyba konsola centralna takze.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest batim. Wszystkie plastiki we wnetrzu sa malowane. Deska rozdzielcza, tunel srodkowy, boczki drzwi tam gdzie sa schowki na mapy tylne tapicerki, tylny schowek itp itd. U mnie raczej obejdzie sie bez malowania. Sprawe rozwiazalo porzadne umycie woda z mydlem oraz duuuuza ilosc Placka a konkretnie to srodka do konserwacji plastikow firmy organika (naprawde polecam). W tej chwili wygladaja one o 100% lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no to u mnie chyba jest ok bo... no nie pomyslalem nawet zeby to lakierowac. No chyba ze na inny kolor bo beż mnie juz... męczy.

No a jesli sie ma wersje z drewna to jak najlepiej odswierzyc to jak sa rysy ???

Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienilem zdanie i jednak wzialem sie za malowanie tych plastikow. Nabylem dzisiaj droga kupna farbe do malowania plastikow firmy BOLL (http://moto.allegro.pl/item910809435_akrylowy_lakier_do_zderzakow_plastik_czarny_boll.html) dokladnie taka jak jest na tej aukcji i wzialem sie za malowanie. Powierzchnie odtluscilem rozcienczalnikiem ekstrakcyjnym i do dziela. Musze przyznac ze efekt jest w 99% zadowalajacy. Jedyne o czym trzeba pamietac to by nakladac naprawde cieniutka warstwe. Lakier schnie w przeciagu kilku minut a kolor jest idealnie taki jak w oryginale. Z uwagi na to ze to mat wiec i struktura tez jest taka jak w oryginale. Na jednym wyszlo perfekcyjnie ale na drugim dalem za gruba warstwe i niestety wyszedl zonk. Jutro kupie papier 1000 i 1500 (mialem pod reka tylko 2500 ale niestety jest zbyt drobny) zmatuje i pomaluje od nowa ale juz teraz wiem ze bedzie dobrze. Polecam kazdemu kto ma jakies brzydkie rysy na tych wewnetrznych plastikach :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam dobrego aparatu. Mam zwykla cyfrowke. Ale zdjecie moge zrobic. Nie widze zadnego problemu

pokazywalem to dzisiaj 3 mechanikom i zaden nie dostrzegl roznicy. Wiadomo ze jakby sie temu bardzo dokladnie przyjzec to idzie odroznic ktora czesc jest malowana ale: po pierwsze kto sie tak dokladnie przyglada?? a po drugie to pomalowany element wyglada duzo duzo lepiej niz porysowany. Wiadomo rowniez ze wprawne oko rozpozna malowany element karoserii samochodu chocby niewiadomo jak byl prysniety ale zwykly smiertelnik i statystyczny obserwator nie jest w stanie tego rozroznic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
zmienilem zdanie i jednak wzialem sie za malowanie tych plastikow. Nabylem dzisiaj droga kupna farbe do malowania plastikow firmy BOLL (http://moto.allegro.pl/item910809435_akrylowy_lakier_do_zderzakow_plastik_czarny_boll.html) dokladnie taka jak jest na tej aukcji i wzialem sie za malowanie. Powierzchnie odtluscilem rozcienczalnikiem ekstrakcyjnym i do dziela. Musze przyznac ze efekt jest w 99% zadowalajacy. Jedyne o czym trzeba pamietac to by nakladac naprawde cieniutka warstwe. Lakier schnie w przeciagu kilku minut a kolor jest idealnie taki jak w oryginale. Z uwagi na to ze to mat wiec i struktura tez jest taka jak w oryginale. Na jednym wyszlo perfekcyjnie ale na drugim dalem za gruba warstwe i niestety wyszedl zonk. Jutro kupie papier 1000 i 1500 (mialem pod reka tylko 2500 ale niestety jest zbyt drobny) zmatuje i pomaluje od nowa ale juz teraz wiem ze bedzie dobrze. Polecam kazdemu kto ma jakies brzydkie rysy na tych wewnetrznych plastikach :cool2:

 

 

 

kupilem ten lakier i powiem wam ze sie sprawdzil,elegancko mozna odnowic wszystkie plastiki!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
zmienilem zdanie i jednak wzialem sie za malowanie tych plastikow. Nabylem dzisiaj droga kupna farbe do malowania plastikow firmy BOLL (http://moto.allegro.pl/item910809435_akrylowy_lakier_do_zderzakow_plastik_czarny_boll.html) dokladnie taka jak jest na tej aukcji i wzialem sie za malowanie. Powierzchnie odtluscilem rozcienczalnikiem ekstrakcyjnym i do dziela. Musze przyznac ze efekt jest w 99% zadowalajacy. Jedyne o czym trzeba pamietac to by nakladac naprawde cieniutka warstwe. Lakier schnie w przeciagu kilku minut a kolor jest idealnie taki jak w oryginale. Z uwagi na to ze to mat wiec i struktura tez jest taka jak w oryginale. Na jednym wyszlo perfekcyjnie ale na drugim dalem za gruba warstwe i niestety wyszedl zonk. Jutro kupie papier 1000 i 1500 (mialem pod reka tylko 2500 ale niestety jest zbyt drobny) zmatuje i pomaluje od nowa ale juz teraz wiem ze bedzie dobrze. Polecam kazdemu kto ma jakies brzydkie rysy na tych wewnetrznych plastikach :cool2:

 

Witam,

Jestem zielony z tego tematu ale chciałbym pomalować wewnątrz plastiki. Czy mógłbyś podać mi link do tej farby(ten wcześniejszy link nie działa) , czy trzeba używać jakiegoś podkładu, wcześniej ścierać papierem, itp.? Wystarczy tylko odtłuścić i do dzieła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro kupie papier 1000 i 1500 (mialem pod reka tylko 2500 ale niestety jest zbyt drobny) zmatuje i pomaluje od nowa ale juz teraz wiem ze bedzie dobrze.

 

 

czy trzeba używać jakiegoś podkładu, wcześniej ścierać papierem, itp.? Wystarczy tylko odtłuścić i do dzieła?

ZAPRASZAM UZYTKOWNIKOW SERII Z !>KLiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lap link http://allegro.pl/item1156934049_akrylowy_lakier_do_zderzakow_plastik_czarny_boll.html

Widze ze nawet nie zadales sobie trudu zeby przeczytac pierwszy post. Tam jest wszystko napisane na temat tego czy trzeba matowac czy nie itd.

Dla ulatwienia specjalnie dla ciebie napisze jeszcze raz: nic nie musisz szlifowac, wystarczy material odtluscic benzyna lub rozcienczalnikiem ekstrakcyjnym i i mozesz smigac. Jesli cos pojdzie nietak to wystarczy wyszlifowac na mokro papierem 1000 i 1500 i smigasz od nowa. Ilosc prob jest bez ograniczen. Probujesz tak dlugo az efekt bedzie zadowalajacy. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.