Skocz do zawartości

Lewy kierunkowzkaz ciągle miga-jak zdjąć manetke?


voitech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dośc uciązliwy problem, nie uzywałem swojej beemeczki przez ok 2 msc. i stała sobie pod sniegiem...oczywiście aku padł, naładowałem odpaliłem i wszystko ok oprucz tego,ze po chwili zaczał sam z siebie migac kierunkowskaz lewy i nie da sie go wyłączyc (w pozycji 0),dajac w lewo miga tak samo a jak włacze prawy miga prawy.Jazda w takim stanie jest niemozliwa...więc prosze o pomoc-znalazłem 1 temat ,ze może byc to manetka,po zdjęciu kierownicy mam tam taki plastikowy pierścień na zatrzaskach,chyba 5-ciu-jak go zdjąć,aby czegoś nie połamać???dodam ,że jest mróz i plastiki sa twarde.Odkreciłem te 2 torksy od manetki po zdjęciu kierownicy i nadal manetka sztywno sie trzyma...Może miał ktoś podobny problem i ma sugestie co może być przyczyna tej awarii,mantetka czy cos innego może byc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miałem podobne cyrki z kierunkami i kontrolkami po miesięcznym postoju autka i okazało sie ze moduł świateł zawilgł lub woda sie tam dostała i został wymieniony na nowy i teraz jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, pierwsze co zrobiłem to chciałem wyjąć bezpiecznik od kierunkowskazu,zeby móc jakoś jechać i tu zaskoczenie nie ma takiego , bo jest jeden od modułu swiateł, więc pomyślałem,ze może byc to właśnie ten modół-zawilgotniał lub cos takiego...a gdzie on sie znajduje???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, sprawa sie rozwiazała, rozkręciłem manetkę -przełącznik, w sumie wszystko wygladało ok, ale były ślady jakby wilgoci badz oliwki smarującej na płytce.Przemyłem płytke spirytusem dogiołem i przeczyściłem styki, skęciłem i problem znikł.Także jeżeli zacznie komus samoczynnnie migać kierunkowskaz,polecałbym najpierw szukac przyczyna w przełączniku, u mnie pomogło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.