Skocz do zawartości

320d 136 czy kat wtrysku moze byc wartoscia ujemna ???


mbzqg

Rekomendowane odpowiedzi

w tym modelu to jest przedział taki od +4 do -2. w zależności od temp. silnika i na wolnych obrotach odczytany.

najważniejsze jest aby kąt wtrysku zadany przez komputer był taki sam jak rzeczywisty.

 

Tylko że z tego co widzę zakładasz już któryś z kolei temat a tym sposobem ciężko będzie uzdrowić Twój silnik jakimiś poradami, moim zdaniem nie ma to najmniejszego sensu aż do momentu gdy nie podasz parametrów z INPY, Disa lub innego programu diagnostycznego.

Wtedy to dopiero można porównać jak ten silnik pracuje i szybciej dojdziesz z tym autem do ładu. Sporo kasy zainwestowałeś w ten silnik więc trzeba działać skutecznie a nie tylko gdybać.

 

Pozdrawiam

Jak będziesz miał dane pracy silnika to z chęcią pomoge bo już przerobiłem ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki tylko powiedz o jakie wartosci chodzi. Bylem w boshu i mechanicy powiedzieli ze kat wtrysku nie moze byc ujemny poza tym ja kupilem pompe od diesel technika i gosc od nich tez potwierdzil ze kat wtrysku nie moze byc ujemny. Parametry komp wskazywal: kat wtrysku zadany na poziomie -1,27 i rzeczywisty na tym samym poziomie.dawka wtryskowa okolo7 i na zimnym silniku 12 (chyba troche za duzo) poza tym zadnych bledow i byl jeszcze jeden parametr okreslajacy kat wtrysku tylko nie wiem co to bylo wskazywal wartosc 655 a mechanik powiedzal ze powinno byc na poziomie 5-6 i ze cos jest nie tak. poza tym wiadomo bosh jest konkurencja diesel techniki i strasznie narzekalina ich regeneracje. ale wydaje mi sie ze pompa jest sprawna ale zle zalozona. Do tego splanie 12 l i zero mocy. nie wiem co robic odsylac pompe na testy do diesel techniki ale jak sie okaze ze jest ok to 350 za diagnoze no i za wyjecie i wlozenie tez bede musial komus zaplacic. Czy druga opcja dac serwisantom z bosha zeby ja wlozyli i jeszcze raz poprawnie ustawili. Jeszcze jedno jaka powinna byc temp pompy komp pokazywal ok 30 st podobno to za malo. Prosze o pomoc!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.