Skocz do zawartości

ustawienie el. szyby bocznej na prowadnicach


Szela4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przednie szyby elektryczne (ale robił to koleś od którego ją kupiłem- nie są oryginalnie zelektryzowane)

Ostatnio szyba "wyszła" z tych prowadnic, a że to było wieczorem po ciemku na szybkiego z powrotem ją włożyłem w te 2prowadnice i zakleiłem. Ale teraz mogę otworzyć 5-10cm max i koniec, potem jest już opór jakby była krzywo ustawiona.

Chcę to w weekend zrobić bo to denerwujące i powiedzcie mi jaka jest reguła i co mam najpierw zrobić. Czy podczas wklejania szyby do prowadnic (do tych korytek) ma być zamknięta (na max do góry) czy odwrotnie, na max na dół?

"Mogę jeździć każdym autem, byle byłoby ze stajni BMW" :D

"W życiu piękne są tylko chwile..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam również problem ale z tylnymi szybami, a mianowicie jedna idzie w dół ładnie ale do góry w pewnym momencie się zatrzymuje bo ma jakby opór i to pod końcówką i na 2-3 razy trzeba ją domykac a i tak brakuje jej ok 2cm do pełnego zamkniecia a druga otwiera sie ładnie a zamyka na raty ale bez oporu tzn.: zamyka sie 8cm i odłącza jej tak jakby prąd i tak co 8cm. Dodam że tam nie było siłownika jakiś czas i dokupiłem go i zamontowałem i od razu tak było. Co jest problemem i jak go rozwiązać?? Proszę o pomoc
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tj napotykały opór na swojej drodze i nie pozwalają zamknąć.

Może nasmaruj prowadzenie ("prowadnice"- po których szyba 'chodzi'), żeby było jej lżej.

"Mogę jeździć każdym autem, byle byłoby ze stajni BMW" :D

"W życiu piękne są tylko chwile..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wszystko jest dokręcone szyba się trzyma, schodzi ok 5cm w dół -potem jakby miała opór i dalej nie schodzi. a jak chcę zamknąć to już idzie krzywo... i po zamknięciu do końca zostaje szpara. Jeszcze raz się pytam jak ją ustawić..?

"Mogę jeździć każdym autem, byle byłoby ze stajni BMW" :D

"W życiu piękne są tylko chwile..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowadnice nie mają regulacji.Sprawdź czy szyba jest w swoich prowadnicach bo miałem taką samą sytuacje i po włożeniu ślizgów szyba nie domykała się bo nie siedziała w prowadnicy od strony zawiasów drzwi.Jest tam ciężki dostęp i trzeba patrzeć przez otwór który jest w szkielecie drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozebrałem boczek i okazało sie że faktycznie jest poluzowana śrubka w silniczku, dokręciłem i jest Ok, ale druga szyba z tyłu dalej nie ma oporu a domyka się ją na raty po 8cm i nie wiem co jej dolega
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, więc było tak: szyba wypadła z gumy z prowadnicy. Była między gumą a metalem (prowadnicy) dlatego to było dla niej oporem, guma w tej prowadnicy przy zjezdzaniu szybą w dół się zaginała i nie pozwalała jej dalej zejść.

Zdjąłem szybę z uchwytów i na nowo wsadziłem.

"Mogę jeździć każdym autem, byle byłoby ze stajni BMW" :D

"W życiu piękne są tylko chwile..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.