Skocz do zawartości

Slabe ogrzewanie na niskich obrotach


majster_

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytalem sporo postow na forum oczywiscie na ten temat i sprawdzilem to co wyczytalem Sprawa wyglada tak.Stalo sie to chyba tej zimny zeszlem nie przypominam sobie zeby byly takie problemy .

Na poczatku mialem tak ze na niskich obrotach z 2 stref klimatronica lecialo mi zimne powietrze .Pompa wody w wkacje byla wymieniana , wymianilem zapobiegawczo termostat i czas tez przyszedl na fltry Uklad odpowietrzany byl kilkukrotnie dla sprawdzenia.I ciagle efekt taki sam bez zadnej poprawy.Dalej wziolem sie za zaworki i pompke dogrzewania.Pompka sprawna zaworki ,nie bylo tam prawie zadnych zabrudzen .Jednak wiadomo ze wzgledu na wiek gumki nie sa juz pierwszej mlodosci i to co zauwazlem to sprezynki przy stozkach od zaworkow napewno juz nie dzialaja tak jak nalezy ale czy to moze miec wplyw nie wiem .Po tych zabiegach mialem nieco dluzsza trase i tutaj stal sie cud lewa strona problem ustal na wolnych obrotach leci cieple powietrze bez przerwy a prawa strona nadal tak jak na poczatku ,idac tym tropem przeczyscilem caly uklad srodkiem ale nie widac bylo zeby byl zanieczysczony , w efekcie nic sie zabardzo nie poprawilo.Auto dostanie nieco powyzej 1000 obrotow i lecu z obu stref juz cieple powietrze

Na ta chwile zastanawiam sie nad podmiana zaworow z pompka , a dalej chyba juz tylko sterowanie klimatroniciem pozostaje I o niego glownie chcialbym zapytac czy oprocz elektrozaworow pod maska klimactonic moze jeszcze cos mieszac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do prośby... ale według mnie to wina słabej pompy ja U siebie to zauważyłem po niedogrzanym reduktorze od gazu... a gdy dam 2tyś to od razu zagrzewa reduktor i ładnie grzeje w środku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam się: odkąd mrozy są ponad -5 na niskich obrotach dmucha mi zimne powietrze, na wysokich grzeje jak powinno. Auto bez gazowni.

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie ten sam problem, na postoju w korku marzne, mimo ze wskazowka temp jest na srodku, a jak sie jedzie, to jest cieplutko. Cóż chyba tzreba jakoś przetrwać te mrozy, poki co ratuje sie podgrzewanymi siedzeniami.... :duh:
m62, V8, 245 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie poleciały elektrozawory i mam albo gorące , albo lodowate , a na niskich obrotach tylko lodowate nawiewy :( będzie cieplej to rozbiorę i zobaczę czy da się to jakoś wyczyścić ...

Ja swoje rozbieralem i byly czyste jednak sa tam sprezynki podobne do takich z dlugopisu ktroe jzu z wypracowania byly popekane i byc moze zaklocaja prace zaworow , jednak zastanawia mnie to czym sa sterowane te elektorzawory byc moze jest jeszcze jakis czujnik temp po drodze ktory je mniej lub bardziej otwiera .Auto wydaje mi sie ze tez sie dlugo grzeje jadac do 2tys obr a po bocznych drogach w tej chwili wiecej jak 50 ciezko sie jezdzi niskim , sztywnym autem ,(termostat nowy ) zostalby jeszcze fakt zbytniego studzenia przez visco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie ten sam problem, na postoju w korku marzne, mimo ze wskazowka temp jest na srodku, a jak sie jedzie, to jest cieplutko. Cóż chyba tzreba jakoś przetrwać te mrozy, poki co ratuje sie podgrzewanymi siedzeniami.... :duh:

 

Napewno na wolnych obrotach ma leciec cieple , sprawdzone u kilku klientow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie naprawione:

brakowało 0,6 litra płynu w chłodnicy.... (czemu ja tam wcześniej nie zajrzałem?) - przy okazji wymieniony płyn chłodniczy w całości:) Autko zaczęło grzać jak trzeba. Poprzedniemu płynowi spadła "zamarzalność" na -25 stopni po 2 latach. Teraz jest z powrotem na "-40":)

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.