Skocz do zawartości

Porady przed kupnem e34.


pj0ter

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o sklep to z Foty :) A jeżeli chodzi o czescy to nie da się skonkretyzować:

zawieszenie - Lemforder i Sachs

hamulce - Ate

żarówki - Philips i Bosch

sprzęgło - Sachs

Visco = Sachs

olej - Castrol Magnatec 5w40

filtry - Mann i Knecht

pompa wody - SKF

termostat - Wahler

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Każda firma w czyms innym sie specjalizuje, masz racje ;) ale juz wiem z jakiej firmy jak cos zakupywać części, bo wierze, że podałes najlepsze firmy robiące także części do BMW.

 

Czytałem na forum, że podobno w e34 sprzęgło jest bardzo wytrzymałe, możecie się z tym zgodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 szt. nowej opony Continental/Michelin itp. 225/60/15 (oryginalny rozmiar) koszt od 400-600zł/szt w zależności od modelu opony :mrgreen:

 

 

Czyli jakby nie patrzeć około 2000zł, tak jak napisałem wczesniej.

 

Sprzęgło w e34 jest rzeczywiscie bardzo wytrzymałe porównując do aut innych marek. Ale 95% tych aut nie ma juz oryginalnego sprzęgła, tylko włożony jakis lepszy badz gorszy zamiennik. Wiec zależy od tego jakiej firmy sprzęgło jest włożone, ile ma przejechane no i najwazniejsze - jaki styl jazdy prezentował poprzedni własciciel

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak do 15tys to najlepiej kupić auto za 10-12 tyś zł a resztę mieć na zapas na ewentualne naprawy gdyż wątpię, że jak coś się kupi to nic całkowicie nie trzeba robić przy takim aucie, w takim roczniku...

 

Bardzo rozsadne podejscie.

Poza tym zakup to tylko częśc kosztów - przerejestrowanie i ubezpieczenie też kosztują

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"olej - Castrol Magnatec 5w40"z tego co wiem silniki w e34 wolą olej półsyntetyczny np.10w40

 

No popatrz producent podaje co innego, popychacze zaworowe też wolą być dosmarowane w mróz, oczywiście znane są przypadki rozpuszczenia się całego silnika po zastosowaniu dobrego oleju syntetycznego :twisted: Niby czemu bardziej gęsty, o gorszych parametrach olej jest lepszy? Niektórzy mówią że jak samochód przejedzie 150 tys km to już tylko minerał, tych zapraszam do warsztatu mojego przyszłego teścia :)

Panowie litości - nie oszczędzajcie na oleju!

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ps.nie spotkałem się nigdzie z informacją że do e34 zalecają Castrola 5w40,inne o tych parametrach tak.

 

Nie no jeszcze LOTOS syntetic zalecają. No pewnie ze chodziło mi o 5W40 a nie o konkretnie Castrol 5w40, napisałem tylko że taki stosowałem, a jeżeli głośno pracowało koło zmiennych faz rozrządu to chyba nie wina oleju tylko wieku i umęczenia...

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o vanosie ? własnie jak sie objawiają te zmienne fazy rozrządu?

 

Znaczy jak to sie objawiają? Co dają? Powodują, że silnik z Vanosem jest dużo silniejszy i elastyczniejszy juz od niskich obrotów. Jezdziłem duzo BMW bez VANOSA teraz mam z VANOSEM i uwazam ze w normalnej jezdzie miejskiej silnik z VANOSEM sprawdza sie duzo lepiej. Po prostu ma lepszy dół. Przy uzytkowaniu na trasie, lub przy wyscigach VANOS juz nie robi wielkiej różnicy.

 

Jak sie jezdzi na dobrym oleju i zmienia go odpowiednio na czas to z VANOSEM nic sie nie dzieje. Ostatnio kolega sprzedawał e36 323 z Vanosem o przebiegu 340 tys km i u niego silnik (i Vanos) chodził tak samo cicho jak u mnie przy 170 tys km.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.