Skocz do zawartości

Stuki w przednim kole 530d


robertp81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegos czasu w moim E60 530d slysze stukanie w lewym przednim kole przy predkosci 35-60 km/h. Nasila sie to szczegolnie przy skrecie w prawo. Lozysko kola jest w porzadku i sugerowano mi, ze moze to byc opona (mam RF) lub felga. Dzis to sprawdzilem i przerzucilem kola na przemian na przedniej osi czyli teoretycznie stuki powinny byc na prawej stronie. Jednak nic sie nie zmienilo i dalej wali mi z lewej strony :mad2: Mam dynamic drive jesli ma to jakies znaczenie. Ma ktos jakis pomysl? Dodam, ze kola proste i wywazone

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam a jak sprawdziles lozysko? to nie eskort ze ma latac cale kolo,mialem identycznie wymiana lozyska zalatwila sprawe,nietety wymienia sie cala piaste z lozyskiem

Tak wiec zmienilem dzis cala piaste z lozyskiem i dalej to samo. Mechanik przed zmiana mowil, ze po objawach to na pewno to. Niestety nic nie pomoglo. Przed wymiana nie bylo luzu na kole jednak po zdjeciu czulem delikatny luz na lozysku ale jednak to nie to.

Jak wrocilem do warsztatu to czterech ich sie glowilo, nic nie wymyslili i rozlozyli rece. W zawieszeniu nie ma nigdzie luzow. Nie wiem co robic. Jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a sprawdz jeszcze tak... Na postoju na zgaszonym silniku, zacznij dynamicznie skrecac kierownica w lewo i prawo, krotkie szybkie ruchy w jedna i druga strone. Jesli bedzie stukac to obawiam sie ze moze byc przekladnia. Ja tez tak mialem ze cos stukalo mimo wymiany cale przedniego zawieszenia. okazalo sie ze sa luzy na przekladni.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.