Skocz do zawartości

webasto e39 530d błąd Circulation pump


joker1000

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jestem nowy na forum i mam problem z webastem w mojej buni tj. łapie taki błąd:

 

3 Circulation pump

Error frequency : 255

Water pump ON 48.00 0-n

Cooling temperature 43.00 degrees Celsius

Open circuit

po skasowaniu tego błedu webasto zaczyna działać ale zaraz po wyłaczeniu samochodu i ponownym go włączeniu znowu łapie ten błąd i znowu po skasowaniu działa webasto i tak wkoło. jaka może być tego przyczyna??? z błędu wynika, iż jest otwarty obwód pompy cyrkulujacej webasto tzn. że jest uszkodzona czy coś nie łączy. od czego zacząc sprawdzanie. webasto mam ustawione tylko na dogrzewanie silnika

proszę o pomoc bo szukałem na forum ale niestety nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 lata później...

A czy da się tę operację wymiany pompki zrobić samemu? Ma ktoś jakiś guide DIY do tego?

 

Czy może nie ma wyjścia i jest to skomplikowana sprawa i trzeba mechanika?

 

Mam podobne błędy jakie są opisane powyżej i webasto mi przestało działać ostatnio. Aczkolwiek taki błąd miałem też rok temu a mimo wszystko webasto działało po skasowaniu tego błędu. Tak jakby problem był sporadyczny. Jak go rozpoznać?

Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da się tę operację wymiany pompki zrobić samemu? Ma ktoś jakiś guide DIY do tego?

 

Czy może nie ma wyjścia i jest to skomplikowana sprawa i trzeba mechanika?

 

Mam podobne błędy jakie są opisane powyżej i webasto mi przestało działać ostatnio. Aczkolwiek taki błąd miałem też rok temu a mimo wszystko webasto działało po skasowaniu tego błędu. Tak jakby problem był sporadyczny. Jak go rozpoznać?

moze to Ci pomoze :)

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.