Skocz do zawartości

Kalkulacja granicy opłacalności instalacji LPG


__Kai__

Rekomendowane odpowiedzi

No to tyle mowy o LPG, a każdy zadaje sobie pytanie: "nie no, jest OK, ale ile muszę jeździć, żeby mi się to zwróciło?".

W odpowiedzi zapraszam na stronę:

http://www.kudys.wv.pl/lpg.

 

Proszę o opinie na temat kalkulacji i opłacalności instalacji LPG według Was.

 

Zapraszam również (jak zawsze) na stronę:

http://www.kudys.wv.pl

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajne ;) :cool2:

Kiedyś na forum robiłem już dość dokładne wyliczanki ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie bardzo oplacalna inwestycja, sekwencja zwraca sie max po poltora roku, byle tylko gaz nie zdrozal :doh:

 

gaz juz drozeje, powoli ale idzie w gore. wiecej ludzi przerabia auta na gaz i nie ma bicza, ceny tego surowca beda rosly. niestety :( a jeszcze calkiem niedawno, gaz byl po 1 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgadza sie, tyle ze benzyna tez byla duzo tansza, byle tylko litr gazu nie byl drozszy niz pol litra benzyny to sie bedzie oplacac, a ponoc ma dojsc do 5 zl (PB95)

 

jak Minister Finansow nie obnizy akcyzy na paliwo lub nie zlikwiduje innych podatkow, to 5 zl za PB95 bedziemy placic juz niedlugo. teraz ropa kosztuje juz ponad 60$ za barylke a analitycy mowia ze do konca przyszlego ma kosztowac okolo 70$ :mad2:

Zajebiscie wkurza mnie podejscia ludzi w Ministerstwie Finansow. Jezdza sluzbowymi siodemkami, zalane zawsze do pelna na nasz koszt a o zwyklych ludzi nie dbaja :cry2: najbardziej mnie denerwuje Neneman, wymadrza sie tylko i gada glupoty ze wplywy z akcyzy sa za male :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie bardzo oplacalna inwestycja, sekwencja zwraca sie max po poltora roku, byle tylko gaz nie zdrozal :doh:

 

u nas mniej wiecej takie ceny:

 

LPG 1,75

wacha 4,10

 

chyba nic wiecej nie trzeba dodawac

 

skad ty masz te ceny ?? u mnie na statoil : LPG 1,85 Pb 4,28

a mi sie sekwencja juz prawie zwrocila (po 7 miesiacach wg tego kalkulatorka zostalo 400zeta) :D

 

swietna rzecz ten kalkutorek :cool2:

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac ze na slasku sa najnizsze ceny w kraju, choc od tygodnia nie tankowalem to moze sie cos zmienilo :twisted2:

 

PS. po tych baranach z rzadu to sie mozna wszystkiego (zlego) spodziewac :worried:

 

PS2. a jednak sie zmienilo - dzisiaj juz 4,16 :evil:

Edytowane przez pavoolon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiloff: A jak wygląda sprawa z paliwkiem zza wschodniej granicy. Zdaje sie masz niedaleko??

 

no niby tak .. ale przy tym co obecnie tankuje benzyny to jednak wole na statoilu zalac - przynajmniej wiem co mi do baku trafia .. a z ukrainy to ine zawsze dobra benzyna jest .. zreszta musialbym kupowac na miejscu/przelewac/brudzic sie - na tyle co jej zuzywam to nie chce mi sie .. a zeby samemu tam pojechacto jednak balbym sie - na stacjach zaraz za granica leja syf do baku .. a w glab sie zapuszczac ?? strach .. i o auto i na zawias (moja bunia twarda jest i ma 17 w nadkolach) ..

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w małpoolsce ceny paliw chyba sa najwysze w kraju pb 95 ok 4.33 a 98 4,47 jak tu zyć :evil: .Bede musiał założyć gaz niestety no i niestety nie sekwencje zanim by mi sie zwrócicła to pewnie sprzedawał bym auto :roll: według kalkulatora po ponad 2 latach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej zimy co była był okres przejścia z LPG na Pb. Stwierdziłem, że nie opyla się męczyć auta LPG które kosztowało ponad 2 zyle, i lepiej śmigać na benzynie która staniała do 3,22 :duh: . Niestety ten stan nie trwał długo a było tak pięknie. Cena benzyny skoczyła do 3,60 i przeprosiłem LPG. Teraz to co się dzieje z cenami benzyny to prawdziwa carrramba :jawdrop: i to nie koniec wzrostów.
Nie chcem, ale muszem... jeździć na gazie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.