Skocz do zawartości

[e39] Bardzo dziwny / rzadki problem z dzwiękiem


mannz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po przeszukaniu internetu odnalazłem dwa podobne przypadki jeden w e39 m5 (z usa) i w e39 z pl, niestety nikt nie zdołał pomóc, dlatego postanowiłem założyć nowy temat:

 

Posiadam e39 530d z 1999 roku, z fabryczną instalacją hi-fi z dsp, nawigacją (oczywiście małą) oraz zmieniarką cd.

 

Niedawno kiedy odpaliłem rano auto, zanikł mi dźwięk bez żadnych dodatkowych oznak, co dziwne po ponownym włączeniu i wyłączeniu radia dźwięk pojawia się dokładnie na 40 sekund, po czym znów znika. Dźwięku nie ma w trybie radia, cd, navi, oraz TV (przełączając tryby jest ciągła cisza). Powraca na 40 sekund również po : uruchomieniu jakiejkolwiek komendy głosowej, uruchomieniu telefonu, zmiany cd na kolejne, ponownym odpaleniu silnika (czyli wszystkie czynności które wyciszają audio).

 

Nie wiem czy ma to jakiś związek z problemem ale zauważyłem że przestał działać komputer w tylnym podłokietniku ( próbowałem już zupełnie go odłączyć - zero różnicy).

 

Podłączałem auto pod komputer - brak błędów.

 

Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem nie jest taki rzadki spotkałem się z nim parokrotnie najpierw musisz okresić jaki masz tuner prawdopodobnie jest to bm24 który ma problem z zimnymi lutamii - to tak na szybko

 

Ja na twoim miejscu zaczął diagnozę właśnie od tego tunera bo to on steruje źródłem dźwięku . Najlepiej poczekać aż wyłączy się dźwięk i wpiąć do wtyczki od tunera jakiś głośnik słuchawki . Jeśli z tunera wychodzi coś to problem szukać na dsp jeśli nie to z tunerem jest coś nie tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje za odpowiedz, tak jak zaleciłeś, sprawdziłem tuner, to bm24, jednak po wpięciu głośniczka do jego gniazda słychać w nim dźwięk z radia.

 

Doradź proszę co mogę jeszcze zrobić aby wyeliminować kolejne elementy ponieważ ani elektryk ani zakład car audio nie potrafi mi pomoc.

Zastanawia mnie ten panel w tylnym podłokietniku ponieważ przestał działać wraz z zanikaniem dźwięku .

 

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/cars/1999744551_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jestem w szoku ze nie chcą ci pomuc przecież teraz to już tylko po nitce do kłębka :P

 

Jak z tunera wychodzi dźwięk a w głośnikach nie gra to już tylko zostaje albo wiązka albo głośnik musisz niestety dostać się do głośników i tam szukać problemu może jakiś głośnik jest uwalony i robi zwarcie musisz pomierzyć napiecia to bedziesz wiedział gdzie szukać problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.