Skocz do zawartości

pogrzewacz paliwa(Diesel) przy filtrze ile Ohm ???


knopers1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie panowie,

 

mam male pytanko co do podgrzewacza paliwa (Diesel) przy filtrze

oto link:

 

http://de.bmwfans.info/parts/catalog/E60/Sedan/Europe/525d-M57N/LHD/N/2004/april/browse/fuel_preparation_system/fuel_filter/

 

Wie ktos z Was ile Ohm musi on miec ??? Chcial bym sprawdzic czy jeszcze jest sprawny. Moze wie ktos z Was gdzie to znajde w DIS-ie ??? Szukalem ale nic nie znalazlem co do podgrzewacza filtra....

Mam male problemy przy niskich temperaturach. Akumulator nowy, swiece takze.

Prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nummer 1. ktory sklada sie z 3 czesci to filtr z podgrzewaczem,wedlug opisu jedynki

Codowanie BMW , Wylaczenie ostrzezenia o pasach, TV-Free,przebudowa oswietlenia na LCI, klimy Basic na HIGH, Navigacji z MASK na CCC lub CCC LCI ( 8 przyciskow ) itd.


http://www.bavaria-access.de/


http://www.facebook.com/profile.php?id=100002804305191#!/pages/Bavaria-Access/157126324367474?sk=photos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nummer 1. ktory sklada sie z 3 czesci to filtr z podgrzewaczem,wedlug opisu jedynki

 

To inaczej zapytam.. :D

 

Chce sprawdzic miernikiem cyfrowym czy podgrzewacz lub wbudowna w niej spirala grzewcza jest jeszcze w w porządku...

Potrzebna mi jest wartosc w Ohm.( Ω) Ile ona musi posiadac???

 

Prosze o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam czy wie ktos dokladnie jak to jest z tymi podgrzewaczami paliwa,slyszalem ze w bmw byla akcja serwisowa poprawienia tego podgrzewacza gdyz auta dostawaly samozaplonu przez zwarcie ,czy wie ktos ktore roczniki,cos wiecej na ten temat?na kompie pokazuje mi za mam walniety i nie wiem czy zmienic czy dac sobie spokoj jak narazie przy -20' nie ma problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce sprawdzic miernikiem cyfrowym czy podgrzewacz lub wbudowna w niej spirala grzewcza jest jeszcze w w porządku...

Potrzebna mi jest wartosc w Ohm.( Ω) Ile ona musi posiadac???Prosze o pomoc...

 

Nie mierzyłem tego ale ta grzałka. Jest na zabezpieczeniu 60A, zakładając że pobiera powiedzmy 30A przy napięciu 14.4V to będzie

 

R=U/I

R=14.4V/30A

R= 0,48Ω

 

Ale to czysta teoria ponieważ nie zmierzysz rezystancji bezpośrednio na złączu grzałki(chyba że ja otworzyłeś), w grzałce wbudowany jest też układ elektroniczny który nią steruje, i uruchamia w przypadku wykrycia przepływu paliwa i temeparatury poniżej 2 stopni, niezaleznie od DDE.

W przypadku braku grzania będzie zapisany błąd w DDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.