Skocz do zawartości

[E36] Z3 - Hardtop - Problem z montażem


batim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem właśnie hardtop do mojej zetki. Problem jest taki, ze nie pasuje mi cosik... Moja prośba to... w miare możliwości opisanie montażu takiego dachu. Mam instrukcje i robilem tak jak tam napisane i nadal nie pasowalo. Mocowanie to ktore jesst z wiązką do podgrzewania szyby ma rozbieznosc ok. 4cm w strone tyłu auta... Nie wiem też czy były różne wersje np. w 2.8 lub Z3M, moze do auta po lifcie byly inne hardtopy ??? Prosze o pomoc bo jak dla mnie to ważne bo taki dach to nie jest tani... Pozdrawiam
Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem co i jak u mnie. Mam inne mocowanie na aucie zainstalowane... jakies krótkie itd. Tak wiec dachy musza sie niektore napewno roznić mocowaniami.

Zamierzam sam przerobic moje obecne mocowanie... jak sie nie uda zostaje mi zakup kitu montazowego. Pzdr

Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batim te Twoje uchwyty to chyba nie są oryginalne, wygląda na jakąś rzeźbe, ciekawe tylko czy hardtop pod te mocowania też był jakąś samoróbką/rzeźbą (?),ale tego to juz sie raczej nie dowiemy...Tam widać spawy czy mi sie wydaje bo troche foto nieostre...
http://img214.imageshack.us/img214/7770/z3roadsterturninwheelsln4.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest orginal. Napewno. Moja zetka fabrycznie to miala. I juz wiem o co chodzi... Zetki z elektrycznym dachem mialy tam silownik w tych okolicach gdzie ja mam mocowanie. Dlatego przeniesiono mocowanie dalej. Ja mam jeden z 1 sztuk wyprodukowanych i wtedy elektrycznych dachow nie bylo (tak mysle) no a hardtop ktory kupilem ma mocowanie wlasnie wysuniete bardziej w strone tylu auta... jesli sie myle ... to sam juz nie wiem... ale napewno moje mocowanie jest orginalne. Ma logo bmw itd pozatym wyglada na orginal :D
Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest orginal. Napewno. Moja zetka fabrycznie to miala. I juz wiem o co chodzi... Zetki z elektrycznym dachem mialy tam silownik w tych okolicach gdzie ja mam mocowanie. Dlatego przeniesiono mocowanie dalej. Ja mam jeden z 1 sztuk wyprodukowanych i wtedy elektrycznych dachow nie bylo (tak mysle) no a hardtop ktory kupilem ma mocowanie wlasnie wysuniete bardziej w strone tylu auta... jesli sie myle ... to sam juz nie wiem... ale napewno moje mocowanie jest orginalne. Ma logo bmw itd pozatym wyglada na orginal :D

 

 

Mysle ze dobrze to rozkminiasz bo rzeczywiscie w tym miejscu jest silownik . A elektryczne dachy byly montowane nawet w opcji dopiero od 1997r.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie... czyli jednak moja wersja to takie prototypowe rozwiazanie mocowania hardtopa :]

na realoem nie moge wejsc... tak jakby serwer im padl... lub moze tloczno, ale jak tylko zacznie dzialac to sprawdzimy nr. czesci :]

Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odkręcałes te mocowania? Moze jest tam kilka otworów nagwintowanych w karoserii i wystarczy cofnąć mocowanie? Bo wg realoem i Twojego Vinu jest tylko jeden zestaw montazowy i Twój jest taki sam jak nowszych z3 z elek. dachem. teza z tymi siłownikami wydaje mi sie mało prawdopodobna...Moze mocowanie jst oryginał, ale ktoś je sobie zmodyfikował... :)
http://img214.imageshack.us/img214/7770/z3roadsterturninwheelsln4.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sluchaj... napewno sie go nie da przesunac. Wymontowywalem, ogladalem... itd. i to na serio wyglada jak orginal ! Malo tego. Zamowilem mocowanie ktore mi pasowac bedzie i podczas rozmowy wstepnej ze sprzedawca wyszlo ze on tez kupil dach i mial ten sam problem co ja... z tym ze on kupil dach do moich mocowan ! i musial zmienic z tych ktore sa w realoem na takie jak ja mam... (dlatego sprzedaje stare swoje ktore do mnie beda pasowac) Tak wiec albo to jest jakies niedopatrzenie w realoem albo ja juz sam nie wiem...
Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam nadzieję,że już się uporałeś z montażem.Mam pytanie,jęśli możesz to podaj mi wymiary hardtopu (szer.i dł wewnątrz mierzona od tyłu do przodu).Tak się składa,że kupiłem hardtop i polecę go odebrać.Nie wiem czy zmieści mi się w forda focusa.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwarantuje Ci ze sie nie zmiesci do focusa. Mi do astry III combi nie zmiescil sie... Jutro zmierze tak zebys mial pewnosc. A montaz sie powiódł tylko mi cieknie przy szybie bocznej. Szyba nie dociska do uszczelki wystarczajaco mocno, ale to chyba moja wina bo zle zalozylem... tzn tam sie po prostu chyba reguluje. Pozdrawiam

 

tak wyglada z dachem i odrazu mowie ze ta listwa przy krawedzi dachu to naklejka zeby zamaskowac to co zrobili przy transporcie :D narazie nie mam funduszy na lakierowanie tak wiec wybralem taka tymczasowa alternatywe.

http://img263.imageshack.us/img263/9207/dsc00422pm.jpg

Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super z tym daszkiem ;).A ja chyba będę musiał poszukać bagażnika dachowego i wtedy owinę hardtop folią bąbelkową i może w ten sposób uda mi się go przytargać.

 

A nie mozesz pojechac z3 i wrocic z zalozonym ? :roll: To chyba naprostsza metoda i mozesz unikac problemow takie jak batim mial.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie masz rację,też tak myślałem.Zetki staram nie męczyć w okresie "nie letnim"..stoi sobie w garażu i wypoczywa.Zaraz zapytasz to po cóż mi hardtop?odpowiem odrazu,była okazja zakupic go za 1900pln,więc kupiłem?(może się kiedyś przyda).Mieszkam na mazurach a dach zakupiłem za wrocławiem.Nie chce mi się gonić zetki przez całą polskę w taką pogodę.Składa się tak,że jadę w tamte strony służbowym autem i dlatego dumam jak go przywieść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze przyczepke pozycz ? jesli haka masz oczywiscie... chociaz sam nie wiem... transportu przez kuriera nie polecam z wiadomych przyczyn... koles sam na auto ladowal dach, a mi i koledze we dwoch ciezko bylo go wniesc do domu (zeby nie uderzyc o cos). Kurierzy nie dbaja o paczki taka prawda. Moze masz znajomego jakiegos ktory Ci auto pozyczy i zatankujesz na firme itd. ??
Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.