Skocz do zawartości

ABS/ASC PROBLEM !!!! PO WYMIANIE PIASTY

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie. dwa dni temu wymienilem lozysko wraz z piasta w prawym przednim kole gdyz stare szumialo jak sztorm na bałtyku, w moim bmw e39 rok 1996. w trakcie tej wymiany nie był wypinany czujnik abs , a po wymianie okazało sie ze pali sie kontrolka ABS i ASC !!!!!. i oba systemy nie działaja...... czujnik ma opornosc około 1,5 ohm wiec jest sprawny. po podlaczeniu do komp. blad skasowano , lecz gdy auto tylko ruszyło pojawly sie znow zapalone kontrolki ABS i ASC !!!!

komputer wskazywal blad w kole w ktorym byla wymieniana piasta wraz z lozyskiem.

prosze o pomoc !!!!!! dojezdzam do pracy 40 km a idzie zima wiec moze byc problem .

Opublikowano
chyba sam sobie znalazłeś odpowiedz, czujnik abs, sprawdź dokładnie połączenia, ale chyba jednak czeka cie wymiana, one nie lubią być ruszane...
Opublikowano
miałem ten sam problem sprzedali ci złą piastę, mimo tego ze wszystko pasowało jest inne przesuniecie ząbków na piaście, a że ABS jest połączony z ASC to masz ogólny błąd, czujnik zczytuje inną ilość obrotów z tego koła niż z całej reszty i głupieje. ja już nie pamiętam jakiej firmy wtedy piastę założyłem ale napewno wymiana dała 100% POPRAWĘ

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kanał na YouTube

https://youtube.com/channel/UCxH2eXFg5Y0BJLJyWR5G0pQ

Opublikowano
Podepnę się pod temat :D .Kupiłem samochód po dzwonie w prawe przednie koło i między innymi piastę musiałem wymienić. U mnie jest taki problem, że komp pokazuje właśnie błąd piasty prawego przedniego koła i nie działa mi abs/asc i dodatkowo samochód sam się jakby spowalnia (ciężko przekroczyć 40km/h).po ręcznym wyłączeniu asc da się jeździć normalnie tylko bez abs(śmigam już tak ponad rok :oops: tylko, ze ja wyjąłem bezpiecznik 31 od abs i teraz jest dobrze tylko bez abs i asc)Nie naprawiłem tego bo w/g katalogu części bmw piasty są takie same we wszystkich e39 (w m5 jest inna).Teraz moje pytanie:czy mogłem faktycznie założyć inną piastę i stąd te moje problemy(nie sądzę, że mam piastę od m5)? Jak to w końcu jest z tymi piastami?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.