Skocz do zawartości

320d buczenie, wibracje >2000obr


Michall

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...
Podepne sie pod temat bo mam cos podobnego tyle ze bez zadnych odgłosów i tylko przy ruszaniu czyli szarpanie całą buda musze dodac wiecej gazu przy ruszani i to troche pomaga.Niemam zadnych odgłosów , zadnych drgan , przy gaszeniu tez spokuj i podczas jazdy(rozpedzania) nic sie niedzieje tylko potezne szarpanie ???? Niby objaw dwomasa ale tak pocichu ???

Zawor dlawiacy ... zanim wymienisz dwumas /sprzeglo i ... wie co jeszcze to poczytaj sobie o CDV

viewtopic.php?f=70&t=157252 . Mi na poczatku dokuczyl pare razy , od 10kkm wogole tego nie poczulem.

 

Kolo pasowe nie ma nic wspolnego z czuciem czy nie czuciem spalin w aucie!,ani tez z wbijaniem 1ki... (1ka troche kulawo nieraz wchodzi 320d,za to skrzynia jest mega precyzyjna). Spaliny moze byc czuc bo np... zle zalozona jest opaska na EGR(ja mialem taki przypadek ), lub EGR jest nieszczelny . DPF jest juz troche przytkany i jak postoimy w korku to czuc spaliny - wniosek wyjechac na autostrade i 20min z obrotami powyzej 2.5k - jednym slowem dac mu w palnik a nie jezdzic jak emeryt.

Co do buczenia u mnie tez lekko cos buczalo jak zdjolem oslone silnika to przestalo cokolwiek buczec czy to jade na 4ce i delikatnie przyspieszam czy mam 5ke czy 6ke...Polecam sprobowac bo ja tez nie sadzilem ze to oslona ale z glupia ja zdjolem i jest :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Podepne sie pod temat bo mam cos podobnego tyle ze bez zadnych odgłosów i tylko przy ruszaniu czyli szarpanie całą buda musze dodac wiecej gazu przy ruszani i to troche pomaga.Niemam zadnych odgłosów , zadnych drgan , przy gaszeniu tez spokuj i podczas jazdy(rozpedzania) nic sie niedzieje tylko potezne szarpanie ???? Niby objaw dwomasa ale tak pocichu ???

Zawor dlawiacy ... zanim wymienisz dwumas /sprzeglo i ... wie co jeszcze to poczytaj sobie o CDV

viewtopic.php?f=70&t=157252 . Mi na poczatku dokuczyl pare razy , od 10kkm wogole tego nie poczulem.

 

Kolo pasowe nie ma nic wspolnego z czuciem czy nie czuciem spalin w aucie!,ani tez z wbijaniem 1ki... (1ka troche kulawo nieraz wchodzi 320d,za to skrzynia jest mega precyzyjna). Spaliny moze byc czuc bo np... zle zalozona jest opaska na EGR(ja mialem taki przypadek ), lub EGR jest nieszczelny . DPF jest juz troche przytkany i jak postoimy w korku to czuc spaliny - wniosek wyjechac na autostrade i 20min z obrotami powyzej 2.5k - jednym slowem dac mu w palnik a nie jezdzic jak emeryt.

Co do buczenia u mnie tez lekko cos buczalo jak zdjolem oslone silnika to przestalo cokolwiek buczec czy to jade na 4ce i delikatnie przyspieszam czy mam 5ke czy 6ke...Polecam sprobowac bo ja tez nie sadzilem ze to oslona ale z glupia ja zdjolem i jest :cool2:

 

dzieki ci mmcv że miałeś z tą osłoną i napisałeś o tym udało mi sie rozwikłać kolejną zagadkę z przodu była sztywna ale nie sprawdzałem tyłu a tu jest te dwa wślizgi nie były na swoim miejscu taka osłona a tyle dźwięku wydaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe czasem to mozna popasc w paranoje i wymienic pol auta bo komus "cos tam"i ktos tam ma podobny objaw...tyle ze nie ten sam do konca :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czyli mówicie panowie że to może być łożysko wału?

Dzisiaj odebrałem auto i się okazuje że jak przyspieszę tak do koło 40-60km/h to zaczyna właśnie coś mocno buczeć, w pierwszej chwili myślałem że może to prawa opona, albo łożysko prawego koła, ale to chyba bardziej centralnie, jak przyspiesze to jest troche głośniej i lekki rezonans i jak przychamowuje to się odgłos nasila... Myślicie że to to łożysko wału?

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

dopiero zaczynam przygodę z E91,

mam to uporczywe buczenie - wydobywa się taki basowy odgłos z okolicy silnika, tak jakby za pedałami (siedząc za kierownicą).

Jest to tylko pomiędzy 1600-2000 rpm, jadąc prosto, czy też np manewrując na parkingu jest to samo.

 

Dodakowo zauważyłem dziwne poszarpywania auta przy ruszaniu z 1 biegu. Dodam, że dzisiaj gdy temp jest ok. 6-7 stopni to tego nei zauważyłem, we wcześniejszych dniach - tak . Tylko przy ruszaniu. Zastanawiam się nad sprzęgłem ale dzisiaj w ten sam sposób ruszam i tego nie ma...

Jakieś rady?

 

Offtopicowo mam buczący wentylator wnętrza, najczęściej jak hamuję i jest na 1 albo 2 obrotach.

 

HELP :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.