Skocz do zawartości

[E60]- jaki olej do skrzyni


łysy_222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przygotowuję się do wymiany oleju w moim automacie i zastanawiam się jakim olejem zalać tę skrzynię??

 

Według numeru VIN jest to skrzynia: GA6HP26Z

 

Potzebuję równierz informacji jakie jest oznaczenie filtra tej skrzyni i najlepiej jakiś link gdzie mogę taki kupić w rozsądnej cenie wraz z uszczelką.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potzebuję równierz informacji jakie jest oznaczenie filtra tej skrzyni i najlepiej jakiś link gdzie mogę taki kupić w rozsądnej cenie wraz z uszczelką.

A co to jest rozsądna cena bo dla mnie samo kupno E60 już rozsądne nie jest i wtym temacie raczej nic nie ugrasz tylko ASO BMW.

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tora nie mozna wymiec oleju w skrzyni u zwyklego mechca?

w ASO sobie niezle krzycza za ta wymiane z tego co slyszalem

 

chlopakowi pewnie chodzilo o rozsadna cene w sensie litr oleju 40zl a nie 150zl w ASO, wymiana powiedzmy 5 dyszek a nie 5 stowek :-) przynajmniej ja tak rozumiem rozsadna cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem zeby filtr czyli dekiel-radiator skrzyni biegów kupic gdzieś okazyjnie.Wymiane zrobi mu każdy "dobry" warsztat za nie duże pieniądze.Olej gdzieś tam można kupic w beczkach ale trzeba by kilku chetnych.Przy zwykłej wymianie wchodzi 5 litrów.

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu jest wlasnie pies pogrzebany bo jedni taki a inni siaki, w ASO maja castrola, Ty polecasz shela, Leszek Kuzaj reklamuje castrola a leje motula do swojego auta :D

co czlowiek to inna opinia, od kilku lat lalem motula do aut bo wiem jak wypada w testach pod wplywem bardzo wysokich obciazen silnika a nie tylko na zwyklej jezdzie tylko nie wiem czy jest w ogole taki motul bo nawet nie mam pojecia jaki ma byc olej w skrzyni :?

czas chyba w instrukcje zagladnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu jest wlasnie pies pogrzebany bo jedni taki a inni siaki, w ASO maja castrola, Ty polecasz shela, Leszek Kuzaj reklamuje castrola a leje motula do swojego auta

Trzymaj sie ścisle zaleceń ASO co do oleju w asb a czy Kuzaj ma E60 z automatem ze chcesz lać też motul.

hej

bliski kolega "miał" piękne 525iA E34 i wlał według niego też super olej do automatu i niestety poszła do sprzedaży z padnietą skrzynią a naprawde szkoda bo piękny egzemplarz był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mnie sie wydaje ze w automacie oleju sie nie wymienia w skrzyni tak jest napisane w instrukcji i tak mi mowili w ASO tyle ze w hiszpanii moze co kraj to obyczaj.Pozdrawiam

 

ASO nie wymienia, bo olej jest wysokiej jakości i utrzymuje swoje właściwości przez okres gwarancji.

 

Ale nie słyszałem żeby wynaleźli olej, który się nie zużywa (nie traci swoich właściwościz biegiem czasu i przebiegiem). No chyba że taki leją tylko w Hiszpani :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazyliszku - temat 'zmiany' oleju w ASO i ich niechęci do robienia tego jest ogólnie znany i wielokrotnie omawiany na forum

 

 

BMW mówi że sie nie nie wymienia

ZF - producent tych naszych skrzyń - mówi ze się wymienia, ba , podaje nawet typ oleju, ba, w katalogach firm produkujących 'zamienniki' jest napisane że do tej skrzyni zamienników brak i trzeba lać Shella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Koledzy jestem w trakcie wymiany wymiennika ciepla i wiadomo ze troche oleju wylecialo, dwie czy trzy setki... i zastanawiam sie czy trzeba dolac a jezeli tak to jaki ? Bo auto mam od nie dawna ale raczej bylo w miare dobrze serwisowane. I druga spraw gdzie sie dolewa ten olej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.