Skocz do zawartości

320 99' auto zgasło i nie odpala :/


Dano

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że nie dostanę po uszach za ten po części MONOLOG.

Zmieniłem pompę wszystko działa ALE

NIE PRZELEWA PALIWA POMIĘDZY KOMORAMI

Ludzie mam już dość, w czym może wina tkwić

Siła i Honor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
pechowa zima dla tego modelu widac.. dzis mialem to samo, 320i, 2001 - i podejrzewam pompe paliwa; czy komus wymiana pompy pomogla? i czy da sie to zrobic samemu (srubokret/kombinerki/klucze, bez zadnych specjalistycznych narzedzi), czy trzeba do serwisu?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę wymienisz sam.

Pod kanapą trzeba odkręcić 4 śruby kluczem 10

Potrzeba śrubokręt większy i młotek, żeby zbić pierścień , potem już odkręcisz go ręcznie.

Mały śrubokręt do zdjęcia opasek na przewodach paliwowych , no i oczywiście zabezpiecz się w nowe opaski zaciskowe...

 

Pytanie, który wąż odpowiada za transportowanie paliwa z jednej komory do drugiej?

Ten na 1 rysunku , krótki odcinek przy opaskach nr 16 ?

Czy ten na 2 rysunku , drugi po prawej od elementu nr 5 ?

 

http://static.bmwfans.info/images/epc/MTE4MDM2X3A=.png

 

 

http://static.bmwfans.info/images/epc/ODA3MTdfcA==.png

Siła i Honor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi robilo to samo raz dawal palio raz nie ... diagnoza to pompa wtryskowa regeneracja 2500zl kompletna naprawa z roczna gwarancja ... nic mowi sie trudno . Ale co sie dowiedzialem to wlasnie slabosc BMW roczniki przed liftem wadliwe pompy wtryskowe. Teraz nic tylko czyszczenie baku wtryskow wymiana filtra i jutro pojutrze wkoncu bd gotowe . pozdroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam e 46 diselka i ten sam problem z pompą,ześlizgła mi się noga ze sprzęgła auto zgasło inie odpaliło,komputer wykazał uszkodzenie pompy,a co się okazało była regerowana rok temu,a ja zrobiłem na tej pompie 10000 km-prawie nic,cały czas stała i pompa regerowana padła po 10000 km.co wy na to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pier...lenie tam o tych wadliwych pompach. Tu macie przyklad ile przedliftowe 320d wytrzymuje http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290389280188

 

650 000 km i różne rzeczy są w nim do naprawy ale nie pompa.

 

a teraz zastanowcie sie nad swoimi przebiegami

Zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbir pisac to se moga ja mam 262tys Km 99 rok przebieg w 100% orginalnyautko chodzilo po rodzinie tak wiec kupione od niemca nei turasa a po 2 podzwon po serwisac ASO itp to ci powiedza ze te pompy z aut przed liftem gora na naszym paliwie daja rade 150-200tys wiec akurat co do tego to nie ma regoly . Ja mam 262tys przebiegu i tydzien temu mialem regeneracje pompy ... tam jest sterownik kata ktory bardzo czesto siada i pozniej gorna czesc pomy poprostu sie zaciera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
mam znajomego co pracował w servisie bmw w niemczech mówił że każde kręcenie silnikiem co nie dostaje paliwa jest dla pompy katastrofalne mówił że do wymiany filtra servis używa pompki odpowietrzającej cały układ są tez inne sposoby coś w rodzaju odłączenia elektroniki w pompie ale nie bardzo go zrozumiałem bo było to jakiś czas temu postaram sie skontaktować z nim to przewine temat jeszcze raz.

mówił mi tez ze te vp44 to wcale nie sa wadliwe tylko muszą być odpowiednio traktowane heheh

 

 

To jak mam ja traktować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja dziewczyna miała podobny przypadek w e 46 320 d 1999 podczas jazdy autko samo zgasło... i już niestety nie udało sie nam odpalić Bmw...Po diagnozie komputerowej okazało sie ze pompa wtryskowa padła a dokładnie zatarł sie jakiś tłoczek w niej oraz padła elektronika pompy...cały koszt naprawy wy niósł 3300 zł .Regeneracja pompy wtryskowej 2800 zł z roczna gwarancja na częściach bosha , montaż i demontaż pompy , czyszczenie baku paliwa i nowy filtr paliwa 500 zł . Naprawa trwała 9 dni...

 

A wtryskowe nie czysciles ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.