Skocz do zawartości

E32 zmiana silnika z 3.5 na 5.0 V12


vadim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otórz silnik w mojej 735 skończył swój żywot może nie do końca ale kupno drugiego silnika bardziej sie opłaca niz naprawa obecnego. Z tego co widze na allegro jest dostepnych kilka silnikow 5.0 V12 w dość niewysokiej cenie i tu mam pytanie czy ktoś z forumowiczów moze zmieniał silnik z np. 3.5 na 5.0, jakich problemow moge przy tym sie spodziewac i jak je rozwiązac bo podejrzewam ze wystarczy zmienic tylko komputera. Czy mozle lepiej sie w to nie bawić kupić drugi silnik o poj. 3.5 wstawic i zapomniec o problemach.

Z gór dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż chętnie sprzedałbym Ci cały zestaw do swapu silnika, który zalega mi w okolicy, to powiem tak, że tylko jeśli jesteś zdeterminowany i będziesz robił większość prac sam powinieneś się za to zabierać, Jeśli będziesz chciał to zrobić u mechanika, to lepiej kup sobie całe 750 i ciesz się nim. Koszty będą podobne. Po pierwsze, oprócz silnika potrzebujesz jeszcze skrzynię. Po drugie hamulce przy m70 różnią się nieco od tych przy m30. Nie mam tu na myśli tylko wielkości zacisków i przyległości, ale również rozwiązań spod maski. Do przekładki masz również caaaaaaałą instalację elektryczną silnika. Plus dużo pierdół typu zbiorniki, i inny drobny osprzęt. Fajna sprawa, ale dla zajawieńców. Jeśli nim jesteś, ok, ale jeśli jesteś laikiem, daj spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym zdaniem duzo kasy i cierpliwości a i jeszcze kogos kto sie na tym zna ale zna a nie ze mu sie wydaje ze sie zna. Pamiętajmy to nie przekładką typu 2.0 12V na 2.5 12V. Tak jak kolega pisał wczesniej kup lepiej 750i i smigaj.

Mamuuussiu a czemu ci ludzie klęcza?

......... bo to synku jedzie siódemka!

http://img355.imageshack.us/img355/6865/s5000290mz8.jpg

Leokadia, Amelia, Przemek, Marcin

http://7er.pl/customprofilepics/profilepic345_1.gif

WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ŻYCIE

www.bmwteam.boo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

za dużo roboty!

jeśli miałbyś za grosze ( powiedzmy za 2tyś całą 7er ) to OK!

potrzebna cała masa gratów tam już masz EML który zgrywa wszystko w całość , nawet jeśli zegary będą inne to nie odpalisz auta....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.