Skocz do zawartości

E53 problem z alarmem


Dunay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Oto chyba ostatni :P problem jaki mam ze swoją X5tką. Zamykam autko i po pewnym czasie (różnie to bywa 30 minut, 1h, 2h) włącza się alarm. Wyje jakieś 5-10minut po czym cichnie i migają tylko światła awaryjne przez jakiś czas. Nie wiem co może być tego powodem. Na komputerze jest czysto, zero błędów. Może akumulator słaby? Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Sprawdź czujnik przedniej klapy. Często jest tak zamontowany że wybija dziurę w wygłuszeniu, na kompie może nie wyjść a efekt jest taki że alarm się włącza zwłaszcza jak nierówno stoi samochód i minimalnie coś nie styka. Podklej coś na tą osłonę albo podkręć wyżej czujnik... może to to... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem i u mnie przerywał ten wyłącznik dokładnie mikrus który mieści się w zamku (E 36). Odkręciłem dwie śrubki i lekko go przestawiłem i problem znikł. Moja panna miała to samo ale u niej były przetarte przewody te co wchodzą do drzwi:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujnik przedniej klapy. Często jest tak zamontowany że wybija dziurę w wygłuszeniu, na kompie może nie wyjść a efekt jest taki że alarm się włącza zwłaszcza jak nierówno stoi samochód i minimalnie coś nie styka. Podklej coś na tą osłonę albo podkręć wyżej czujnik... może to to... :D

Wielkie dzięki za sugestię kol.marcinekk. Po problemie. Dziurka w wygłuszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
Witam a u mnie problem nie znika :( .Kolejny rok i myślę że to wina modułu tylko jeszcze nie wiem jakiego.

Gdy temperatura spada zwłaszcza na jesień zdarzają mi się takie samo włączenia alarmu? :shock:

może być jeśli alarm ma czujnik spadku napięcia - sprawdź akumulator czy jest w 100% kondycji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
witam. ja mialem to samo... po prostu szwankuje czujnik przedniej klapy... podnies klape odlacz czujnik,wyczysc styki, tyroche plynu na lepszy styk i powinno byc dobrze... z tego co wiem to czesty problem... czasami czujnik trzeba wymienic ale u mnie pomoglo czyszczenie... za pol roku ten sam problem wiec powtorka i wszystko gra..pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Sprawdź czujnik przedniej klapy. Często jest tak zamontowany że wybija dziurę w wygłuszeniu, na kompie może nie wyjść a efekt jest taki że alarm się włącza zwłaszcza jak nierówno stoi samochód i minimalnie coś nie styka. Podklej coś na tą osłonę albo podkręć wyżej czujnik... może to to... :D

 

Ja miałem ten sam problem w moim BMW e53 z włączającym się samoczynnie (w nocy i w dzień) co jakiś czas alarmem! Problemem okazał się właśnie ten czujnik pod maską po stronie pasażera. Był zabrudzony i ciężko chodził. Po dokładnym wyczyszczeniu problem znikł na miesiąc, ale znowu powrócił. Wyciągnąłem go ponownie i obejrzałem dokładnie. Byłem zdziwiony, że nie działa poprawnie bo wyglądał dobrze i pracował lekko i bez zacięć. Ale był to styczeń i auto stało na zewnątrz cały czas więc może wilgoć i mróz wpływały na jego pracę. W efekcie kupiłem nowy oryginalny w ASO za 150zł i wymieniłem w 5min. Od tamtej pory alarm działa tak jak powinien. To chyba faktycznie często jest przyczyną, kiedy załącza się kiedy chce alarm X-ach. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.