Skocz do zawartości

jak zmienić tarcze licznika??


dzolotan

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam mały problem.

w mojej e36 tarcze zegarów są już zniszczone... chciałbym założyć nowe tylko 3 problemy...

 

1. jak wyciągnąć liczniki?

2. jak zdjąć stare tarcze?

3. jakie kupić tarcze i gdzie?

 

miło by było jak byście podełali jakieś foto co do demontarzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Licznik wyciągnąć to nie jest wielki problem. Odkręcasz dwa wkręty mocujące na górze licznika. Można je wyciągnąć nie ściągając kierownicy, ale wtedy są problemy z przewodami z tyłu. Ja osobiście polecam odłączyć akumulator, wykręcić kierownice z poduszą i wyjąć bez problemu licznik.

 

2. Jak zdjąć stare tarcze to sam niewiem. Z tyłu licznika są śrubki mocujące na torx, ale można je wykręcić zwykłym śrubokrętem. Nie rozkręcałem tego bo nie miałem potrzeby ale ponoć nie jest to problem.

 

3. Widziałem w sklepie z częściami takie zegary białe, ale na allegro też masz wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega mówił że najlepiej odkręcić kiere. Chyba że masz jej regulacje to odsun ją do siebie i w doł.

 

Jak wyjąć tarcze? Proste. Rozkręcasz zegary no właśnie na torx, dalej masz cały zegar i on jest przymocowany taka przeźroczystą ala śrubką. Ktorą trzeba przekręcić o pół obtotu, ponieważ ona jest do połowy pełna a dróga połowa jest zcięta i ona przyma zegary. Znajdziesz je pomiędzy dwoma zegarami głównymi na górze i na wysokości mniej więcej kierunkowskazow, i to tyle. Jak już to wyjmniesz to jakieś 30min, dalej musisz pewnie coś rozkręcać. Nie wiem. Dalej nie rozbierałem bo ja tylko malowałem wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.