Skocz do zawartości

lpg?w M43 316i 1895cm3?


luki e 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jezdżę już rok moim e46 sedan 105km 1895cm3.Założenie LPG miałem w planach od dnia zakupu,ale najpierw chciałem sprawdzić na co trafiłem.Odpukać żadnych awarii.Teraz zastanawiam się nad założeniem LPG,jak na moc spalanie jest troszke za duże(nie należy do eco)Dodam,że jeżdżę głównie po mieście.Moje pytankobrzmi:CZY KTOŚ Z KOLEGÓW MA ZAGAZOWANE AUTKO Z TAKIM SAMYM SILNIKIEM?JEŚLI TAK TO PROSZĘ O WYPOWIEDZI(głownie chodzi o wpływ LPG na awaryjność silnika).Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja mam silnik prawie identyczny tylko o oznaczeniu 1.8 (troszeczkę mocniejszy). Na gazie zrobione jest ok 100000km i jeśli chodzi o silnik to żadnych awarii nigdy nie miałem. Na bieżąco wymieniam tylko oleje, filtry, 2 razy profilaktycznie świece i odpukać narazie chodzi fajnie. Spalanie na trasie przy naprawdę oszczędnej jeździe 90-100 ok 8 litrów LPG, przy normalnej trasie 120-140 ok 9,5. Średnio spalanie w granicach 10l chociaż jak się jeździ "mocniej" to potrafi 12 ale więcej nigdy mi się nie udało żeby spalił - a nie powiem dość często się staram :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.moj dobry kolega ma kakie auto z lpg,zakladal instalacje w dobrym zakladzie z chamownia i wyplulo mu 115KM .zuzycie na gazie ma takie samo jak na benzynie(7l gazu = 7l benz.)zamontowali mu nawet zlacze gazu obok wlewu benzyny z tym ze za kazdym tankowaniem wkreca reduktor.bardzo sobie chwali.ja nadal jestem przeciwnikiem lpg.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.