Skocz do zawartości

Czy ktoś wymieniał samemu matę pasażera ??


tooomala

Rekomendowane odpowiedzi

slusznie,

mate pasazera lub mate podgrzewania fotela nie da sie wymienic!

Tak jak kolega wyzej pisal, trzeba kupic cala czesc fotela na ktorej sie siedzi, a co najlepsze zamawia sie ta czesc wedlug koloru materjalu lub skory!

Przerabiam to wlasnie gdyz padlo mi ogrzewanie siedzenia kierowcy. Jak masz kolego siedzenie pokryte materjalem to koszt samej czesci to kolo 220 Euro. O skorze nie chce juz wspominac ...ale sprawdz sam:

http://de.bmwfans.info/parts/catalog/E60/Sedan/Europe/525d-M57N/LHD/N/2004/march/browse/seats/upholstery_parts_for_front_seat/

 

kolo 440 Euro... za skorke :)

 

Tutaj w germani za wbudowanie tej czesci zaplacisz jeszcze 300 euro za prace. :mad2: Az sie zygac chce. Chcial bym sobie to sam zrobic, tylko jeszcze niewiem za bardzo jak sie do tego dobrac! Sruby ktorym przykrecony jest fotel juz znalazlem. Trzeba bedzie poodpinac kable od dolu i wyszarpac fotel na zewnatrz. Przedtem jeszcze chyba pas odkrecic....

Rozkrecal z Was ktos juz taki fotel? Dam sobie rade z tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ciekawe czemu można kupić samą matę w serwisie skoro nie da się jej wymienić. Rozmawiałem ze znajomym gościem z serwisu BOSCHa który mówił że wymieniał już w E60 i gość śmiga już ponad rok, narazie bez problemów. Podobno jest dużo grzebania ale do zrobiena. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ciekawe czemu można kupić samą matę w serwisie skoro nie da się jej wymienić. Rozmawiałem ze znajomym gościem z serwisu BOSCHa który mówił że wymieniał już w E60 i gość śmiga już ponad rok, narazie bez problemów. Podobno jest dużo grzebania ale do zrobiena. :)

 

No i tutaj mylisz sie kolego!. Gdyz samej maty nie da sie kupic! Popatrz na linka ktorego wkleilem w moim poscie wyzej.... Nie ma tej czesci osobno w katalogu i dlatego tez nia da sie jej zamowic. A bez numeru czesci nie zamowisz nic w serwisie...

Wymienia sie cala czesc razem z mata i podgrzewaniem siedzen. No ale niewiem jak to jest w Polsce. Moze jakis gosciu zlota raczka wymienia to, tylko nie wiem skad mial czesc zamienna!

Tutaj w germani nie bawia sie w takie zeczy. Tak jak pisalem wyzej, wymiana samego fotela to koszt samej pracy to 300 euro. Jak by mieli wydlubac jeszcze mate, siatke do podgrzewania i bawic sie z naciaganiem materjalu to koszta by byly duzo wieksze niz 300 euro. Po prostu koszta takiej naprawy jak to zrobil pan zlota raczka przewyzszyly by koszt nowej czesci! Nie oplacalne tutaj w germani....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bez urazy ale bzdury opowiadasz. Ja już kupiłem nową matę. Pojechałem do ASO powiedziałem że popsuła się mata pasażera, na to pan że nie ma problemu i że zamówi. Mam ją od 3 dni u siebie kosztowała 360 zł. Zadne numery części nie były potrzebne tylko musiałem podać jaki rodzaj fotela mam tzn czy sportowe czy komfortowe ( te z pamiecią i kompletną elektryką. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie ze kupiles sama mate. Ale to o niczym nie swiadczy. Napisalem ci tylko co jest zaznaczone w instrukcji serwisowej.

Poszukaj po forum to znajdziesz informacje ze wymiana maty starcza na kilka miesiecy. Wydaje mi sie ze zniszczony wsad fotela wlasnie jest przyczyna szybkiego zniszczenia maty. Tak wiec wymiana samej maty na niewiele sie zda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na różnych forach (nie polskich) że siedzisko się odkształca i pęka w miejscach największego nacisku i wtedy mata może w krótkim czasie paść. Dzisiaj zamontowałem nową matę u siebie, ale przed tym sprawdziłem siedzisko które wygląda jak nowe bez odkształceń i pęknięć. Ogólnie montaż nie jest jakiś super trudny jeśli ma się minimalne zdolności manualne, chociaż trzeba uważać żeby nie uszkodzić maty przy zakładaniu tapicerki. Zobaczymy jak długo pochodzi, jak się tylko zepsuje to na pewno o tym napisze żeby nie narażać nikogo na dodatkowy wydatek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slusznie,

mate pasazera lub mate podgrzewania fotela nie da sie wymienic!

Tak jak kolega wyzej pisal, trzeba kupic cala czesc fotela na ktorej sie siedzi, a co najlepsze zamawia sie ta czesc wedlug koloru materjalu lub skory!

Przerabiam to wlasnie gdyz padlo mi ogrzewanie siedzenia kierowcy. Jak masz kolego siedzenie pokryte materjalem to koszt samej czesci to kolo 220 Euro. O skorze nie chce juz wspominac ...ale sprawdz sam:

http://de.bmwfans.info/parts/catalog/E60/Sedan/Europe/525d-M57N/LHD/N/2004/march/browse/seats/upholstery_parts_for_front_seat/

jednak ktoś napisał i to w rzeczy samej kłamał że się nie da wymienić.

 

żeby mata była cała to stronić od naciskania łokciem, pięścią w jednym miejscu na fotel np.przy sprzątaniu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.