Skocz do zawartości

drgania karoserii


yescube

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam mały problem z moją beti, jakiś czas temu pojawiły się drgania karoserii przy ok 1 tyś obrotów. zarówno poniżej jak i powyżej tysiąca ob. problemu nie ma. Razem z moim mechanikiem doszliśmy do wniosku, że prawdopodobnie powoduje to skrzynia biegów, której poduszki są w opłakanym stanie. Wymiana poduch to mały wydatek, więc spoko. Czy ktoś na tym forum miał może podobny przypadek?

Jeszcze jedno, niedługo będę zmieniać olej, jaki polecacie do m50 2,0 24V przebieg 280 tyś, skrzynia automat, nigdy gazu nie było.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z olejem to musisz sprawdzic na jakim do teraz jezdzila. Jak miala polsyntetyk i silnik jest ok to nie zmieniaj lepkosci..Jak miala syntetyk to bym zmienil na polsyntetyk bo trzasnie ci niedlugo 300 tysiecy ! Jak mineral to tez juz zostan przy mineralu jak ci sie dobrze jezdzilo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineralny olej do silnika m50 - NIE, mineralny olej jest dobry do golfa, hydrauliczne podstawiacze nie za dobrze znoszą taki olej, osobiście doradzono mi w hurtowni olejów zebym zalał castrolem high mileage mineralnym bo stukal mi jeden, efekt był taki że jak pukał tak pukał dalej, wział litre oleju na 1000km, zmieniłem na valvoline 10w40 czym predzej i ten olej polecam.
www.alltech24.pl - oświetlenie led, xenon, ringi ccfl, markery led, pokrowce samochodowe, przetwornice napięcia, lampy robocze led



[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=160bfe16170114a1][img]http://images41.fotosik.pl/1246/160bfe16170114a1m.jpg[/img][/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju - obecnie jest półsyntetyk 10/40, nie pamiętam jaki.. Pamiętam, że brałem dobry olej, na odwrocie butli było napisane, że idealny do BMW. Zmieniałem olej we wrześniu 08 więc czas już na wymiane.. zrobiłem tylko lub aż 8 tyś km przez ten czas. Silniczek chłodzi równo, ładnie, ale od momentu nastania upałów w Poznaniu słychać popychacze jak cykają.. Czy wymiana oleju je uciszy?

Co do drgań to widzę, że nikt nie miał takich objawów.. Szkoda. Byłem dziś w aso, koszt poduszek pod skrzynie - 240 zł. Mam nadzieje, że to pomoże.. :think:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.