Skocz do zawartości

Schemat swiatel LCM AHL


baranmarcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Nie dziala mi skrecanie swiatel w BMW e60 530d 218KM. VIN: b145802

 

Wymienilem juz modul swiatel LCM i modul skretu AHL. Aczkolwiek dalej nie dziala. Ciagle miga zielona lampa przy wlaczniku swiatel.

1. Pytanie, czy modul AHL jest tylko jeden czy tez 2 osobno do sterowania kazda lampa?? Ja wymienilem ten schowany pod schowkiem. Czy jest mozliwe ze po wymianie a bez skasowania jego bledu nie zadziala??

 

2. Czy posiada ktos schemat elektryki ukladu swiatel, tak aby mechanik mogl posprawdzac cala wiazke czy czasem gdzies sie nie przetral jakis kabelek??

 

Bede wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, niepotrzebnie wymieniłeś dobre rzeczy. Przerabiałem ten temat niedawno u siebie, do wymiany masz kotórys z modułów SMC w prawej lub lewej lampie w skrajnym przypadku oba.

 

Część nr : 5

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/E60/Sedan/Europe/530d-M57N/LHD/N/2003/december/browse/lighting/headlight_electronic_parts_xenon_light/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to SMC nie pokazywaly zadnego bledu a wlasnie AHL pokazywal blad ktorego sie nie dalo skasowac.

 

Co do SMC to w warsztacie zamienili mi z lewej lampy do prawej i odwrotnie, ale mowili ze juz zaprogramowali je tak ze nie trzeba ponownie przekladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak błąd wyskakuje AHL ale jak nie maja disa i nie wejda głębiej w testy to nie beda wiedziec ze to SMC. Czym się podlaczali? Poza tym co oni ci tam programowali w SMC? Ja włożyłem z używki ze szrotu drugi i zaczął działać i po sprawie. Poza tym jeżeli mruga ci lampka na włączniku tzn. że błąd zgłasza lampa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie sprawdzali gt-1. i podobno SMC sa dobre a uszkodzony mial byc ahl. Ale po jego wymianie nic sie nie zmienilo.

Z tego co pamietam mialem zamienione SMC z lewej lampy na prawa. i chyba musze je sobie przelozyc tak jak byly.

a w jakiej cenie kupowales SMC i jak mozna zapytac gdzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.