Skocz do zawartości

[Exx] Lekkie stuknięcie w tył - szanse na odszkodowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem bardziej odpowiedniego miejsca na umieszczenie tego tematu ale niestety nie znalazłem. Jeżeli słabo szukałem to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie tematu w inne miejsce. A teraz do rzeczy.

 

Dzisiaj na pomarańczowym świetle zatrzymałem się przed przejściem dla pieszych i niestety oberwałem lekko w tył (moje auto to BMW E39 sedan). Sprawa wyglądała w ten sposób że jadący za mną kierowca towarowego Mercedesa zobaczył że już praktycznie stoję i dość mocno przyhamował, niestety jadący za nim kierowca ciężarowego Mana nie dał rady się zatrzymać i uderzył w tył Mercedesa a Mercedes we mnie. Przestraszyłem się że tył mojego auta bardziej ucierpiał ale na szczęście są tylko następujące uszkodzenia:

 

- lekko przekrzywiony tłumik (najprawdopodobniej troszkę skrzywiła się rura)

- kilka obtarć lakieru na zderzaku + małe wgniecenie (około 1cmx1cm) - z większej odległości praktycznie niewidoczne

- powiększyła się szczelina pomiędzy zderzakiem a karoserią

 

Na miejsce przyjechała Policja (zadzwonił kierowca Mercedesa, ja nie chciałem robić zamieszania gdyż uznałem że moje straty nie są wielkie i że przeprosiny wystarczą). W notatce informacyjnej zaznaczone zostały moje uszkodzenia i poinformowano mnie abym w terminie tygodnia udał się do ubezpieczyciela sprawcy kolizji (PZU).

 

Chciałbym zapytać czy przy tak niewielkich uszkodzeniach są szanse na jakiekolwiek odszkodowanie, z tego co słyszałem PZU nie jest zbyt skore do płacenia. Jeżeli ktoś miał podobną historię to będę wdzięczny za wypowiedź.

 

A tak na marginesie BMW to bardzo twarde samochody. Kierowca Mercedesa który we mnie uderzył stwierdził że gdybym jechał jakąś Laguną to auto nie wyglądałoby tak dobrze.

 

Przy okazji życzę wszystkim szerokiej drogi i żadnych stłuczek, nawet takich najmniejszych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak najbardziej należy Ci się kasa z OC sprawcy. Pamiętaj, że jeżeli będziesz brał gotówkę (najbardziej opłacalne rozwiązanie) ubezpieczyciel ma obowiązek wypłacenia odszkodowania + podatek VAT.

2. Wbrew pozorom PZU jest jednym z lepiej wypłacajacych ubezpieczycieli (co nie zmienia faktu, że jak będą mieli możliwość przewalenia Cie to na 100% to zrobią).

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dawaj w rogi TU ile wlezie oni robią dokładnie tak samo nas!!!! Jak będziesz miał kumatego rzeczoznawce to zderzak zakwalifikują do wymiany jak u mnie. Na dzień dobry 1450zł wpadło bo tyle sobie zrobili wycene ale walcze o reszte czyli jakieś dodatkowe 1500zł bo policzyli na nowy zderzak 60% amortyzacji. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie podłącze się pod temat ..

 

W sobote gośc zmieniając pas na prawy nie zauważył mojego auta..

Przerysował mi dzrzwi lewe tylne , wgniótł nadkole ,acha no i drzwi też lekko wgniecone..

Listwy przerysowane..

 

Panowie radzicie żebym brał gotówkę tak ?

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłącze się pod temat ..

 

W sobote gośc zmieniając pas na prawy nie zauważył mojego auta..

Przerysował mi dzrzwi lewe tylne , wgniótł nadkole ,acha no i drzwi też lekko wgniecone..

Listwy przerysowane..

 

Panowie radzicie żebym brał gotówkę tak ?

 

Proponuję abyś poczekał na propozycję i dopiero wówczas podjął decyzję. Mi za uszkodzenia które wymieniłem na początku postu PZU zaproponowało 780zł. Obawiam się że za tą kasę nie będzie szans naprawić uszkodzeń więc chyba zrezygnuję z gotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.