Skocz do zawartości

Witam wszytskich i mam kilka pytan do was


Emil7

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc jestem tutaj nowy moje pierwsze bmw to 750 iL e32 z 93 roku o przebiegu 303 tys i mam kilka pytan a mianowicie....

-jaki olej wlewac do tego silnika ... jaki najlepszy ?

-przy lagodnej zmianie biegow odczowam lekkie poszarpniecia czy cos sie szykuje ? naprawde lekkie jesli jej troche dodam wiecej gazu praktycznie nie czuc zmiany biegu

-podczas hamowania przy predkosci 80-90 km\h lekko kolysze na lewo i na prawo kierownica ale mysle ze jest to drozek do wymiany zobaczymy :)

-podczas dluzszej jazdy zapala mi sie kontrolka od trakcji ale jak zgasze samochod i odpale ponownie jest wszystko ok-czym to moze byc spowodowane ?

autko ma naprawde bogate wyposarzenie wszystko dziala bez zarzutu jak narazie cena jaka za nie dalem to 8500 tys do zobaczenia jest w galerii czekam na opinie specjalistow :) POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

ad1: co do oleju to lej raczej dobry klasowo taki ze średniej pułki ja leję Castrot GTX3 i podczas wymiany uszczelnień silnika silnik w środku był czyściutki - żadnych nagarów spieków etc.oczywiście musisz wziąć pod uwagę jaki był olej do tej pory syntetyk czy mineral -lejesz taki sam - aktualny przebieg 360000 z małym hakiem

 

ad2: najprawdopodobniej błahostka typu za mało oleju bądź stary olej podjedz do dobrego '' meleksiaża '' niech on oceni . Zmiana oleju w skrzyni co dwie do trzech wymian w silniku razem z filtrem oczywiście. Tak nawiasem mi też czasami podszarpuje i nic więcej się nie dzieje

 

ad3:zawieszka drążki powybijane

 

ad4:najprawdopodobniej siada układ zawiadujący systemem ASC . zrób test ASC i zobacz ile razy mignie kontrolka.Szeroko opisane przeze mnie na forum - ASC bomba z opóźnionym zapłonem - mi nie działa i da się jeździć tylko trzeba trzymać nerwy na wodzy albo wodza za nerwy.

Test:

wciskasz hamulec i przycisk od ASC - trzymasz włączasz stacyjkę kontrolka ASC zacznie migać puszczasz wszystko liczysz mignięcia i sprawdzasz co to jest - rozpiskę mignięć znajdziesz w moim poście tytuł ASC kody usterek .

 

Ale tak serio to wszystko już było, wystarczy poszukać i użyć wyszukiwarki klubowej , jednak jesteś tu nowy to Ci wybaczam.

Pozdrawiam Kanap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie z tego co wiem to byl lany polsyntetyk mobil 1 i nie wiem czy dalej go lac czy zmienic na jakis inny bo narazie dolalem literka bo mi wyskoczylo ze silnik ma zamalo oleju narazie nie jezdze bo szkoda furki trzeba zarobic na wymianke :)

i jeszcze jedno jesli znajdziesz czas drazek od skrzyni po kilkunastu minutach staje sie goracy .... czy to cos powaznego ?

-a ile taka wymiana uszczelnien silnika moze kosztowac :) ? bo zaowazylem ze cos mi kapie z miski cos czuje ze sie nie wyplace :)

a co do testu to narazie samochod jest daleko odemnie jakies 280 km :) a wlasciciel sluzy w armii :) ale dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli skrzynia szarpie lekko to moze sprawdz poziom oleju...jak bardzo nagrzewa sie drazek?U mnie skrzynia tez jest dosyc ciepla ale drazek chyba nie.Ogladalem fotki...auto prezentuje sie niezle,shadow line...tylko nie wiem dlaczego grill czarny,w oryginale powinien byc chromowany no i ten wydech,zmien go na taki jaki powinien byc bo to wizytowka 750...ten ktory masz teraz troche rolacki.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowalem w opisie bylo napisane ze grill zostal zmieniony na czarny mi sie taki bardziej podoba :)

Wydech bedzie pierwszy zmieniony ale trzeba czekac do 1 bo wyplatka bedzie dopiero na koncie hehe :) tez mialem dola jak to zobaczylem a ile moze taki wydech kosztowac ?

- drazek jest dosc goracy .... a czy na wydechu powinny byc jakie oslony na dole ?? bo strasznie ten samochod grzeje spod spodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mi numer telefonu na priv bo bede 10 go w PL i zdaje mi sie,ze moj kumpel ma koncowy wydech od 750 oryginalny...nie jestem na 100 procent pewien ale raczej jeszcze go ma.Nie zedrze skory z Ciebie :mrgreen: Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.