Skocz do zawartości

850 - kilka wad , czy one ją wykluczają?


monteki3

Rekomendowane odpowiedzi

WItam serdecznie ,

 

jestem tutaj nowy , a pisze ponieważ czs w końcu zrealizować jedno z marzeń , mianowicie kupic 850 :)

 

mam pytanie , ogladałem auto które ma kilka wad , cz te wady już dyskwalifikują auto ( przed kupnem i tak mam zamiar jechać do Smorawińskiego żeby ją przejżeli , chyba że polecicie kogoś lepszego w Poznaniu lub okonlicy)

Samochód to 850 z 1991 r. przsebieg 345tys km

 

Wady to:

 

 

nie działająca klima ( ale to mnie akurat nie martwi)

 

nie działająca kontrola rakcji ( pali się jak by była cały czas wyłączona )

 

zacinająca sie tylnia roleta

 

ginące piksele na wyświetlaczu komp. pokładowego

 

filtry stożkowe ( nie jestem zwoleniiikiem tego rozwiązania(

 

przebieg ??

 

nie wiem czy tak powinno być , a ut opo 3 dnipowym postoju , po zapaleniu podymiło przez chwile , potem juz nie było żadnego dymu,

 

słcyhać hydrauliczne popychacze zaworów, ale miałem juz wczesniej auto z takimi popychaczami i tam też było je słychac więc chyab to nie wada

 

będzie wdzieczny za jakiekolwiek rady bądź komentarze,,

 

i jeszcze jedno pytanie , jak sprawdzić cz auto ma te nieszczęsne zawieszenie ( EDC ? )

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to ta nie miała chyba nic poza trybem skrzyni ( z lewej ) i roletą ( z pawej) .

 

 

A co myślicie o innych rzeczach które wymieniłem , hm mczy przebieg 350 tys to juz koniec auta ? , wiem że silnika nie , ale co z resztą ..

 

jakie są Wasze opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej martwi mnie to dymienie , nie był to jakis wielki dym i po chwili ustał , ale jednak, nie wiem czy takie cos jest dopuszczalne ,

 

a może jest ktoś chętny z okolic Poznania żeby podjechać ze mną i zobaczyć auto . Oczywiście zrewanżuje się za poświęcony czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej martwi mnie to dymienie , nie był to jakis wielki dym i po chwili ustał , ale jednak, nie wiem czy takie cos jest dopuszczalne ,

 

a może jest ktoś chętny z okolic Poznania żeby podjechać ze mną i zobaczyć auto . Oczywiście zrewanżuje się za poświęcony czas :)

 

 

Z tego co pamiętam to kuchel jest z poznania. Napisz do niego

 

PS Jeszcze maciala jest z Poznania.

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki odezwe się do nich , chociaż może przeczytają ten temat i sami napiszą co sądzą :)

 

ja mysle o tym żeby to autko doporwadzic do stanu bdb , i nastepne pytanie które mi się nasuwa , czy te duperel ja kzaicnająca sie roleta itd da się naprawić czy jest to z gatunku nienaporawialnych

 

Gość który ma to auto wpsominał że regularnie serwisuje je w jakims znanym zakładzie w Poznaniu ( podobno były mechanik Smorawińskjiego go prowadzi ) mówił nazwisko ale ja nie pamietam, kojarzycie może o jaki serwis mogło chodzić

 

 

podoba mi sie to auto , zresztrą ma ono służyc tylko jako hobby ( na codzien bede jezdzil innym ) ale przeraża mnie tak zaawansowana a jednocześnie wiekowa konstrukcja

 

dlatego radźcie mi .. co zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ceny! :)

Jeżeli auto jest w normalnej jak na 8 cenie czyli 25000-35000zł, to lepiej trochę pojeździć i poszukać czegoś lepszego, za te pieniądze można znaleźć kilka takich aut, pooglądać i wybrać najlepsze, idealnego nie znajdziesz ale zawsze może się trafić coś lepszego.

 

... Wady to:

 

 

nie działająca klima ( ale to mnie akurat nie martwi)

 

nie działająca kontrola rakcji ( pali się jak by była cały czas wyłączona )

 

zacinająca sie tylnia roleta

 

ginące piksele na wyświetlaczu komp. pokładowego

 

filtry stożkowe ( nie jestem zwoleniiikiem tego rozwiązania(

 

przebieg ??

 

nie wiem czy tak powinno być , a ut opo 3 dnipowym postoju , po zapaleniu podymiło przez chwile , potem juz nie było żadnego dymu,

 

słcyhać hydrauliczne popychacze zaworów, ale miałem juz wczesniej auto z takimi popychaczami i tam też było je słychac więc chyab to nie wada

 

będzie wdzieczny za jakiekolwiek rady bądź komentarze,,

 

i jeszcze jedno pytanie , jak sprawdzić cz auto ma te nieszczęsne zawieszenie ( EDC ? )...

 

1.Jak auto było serwisowana to klima powinna działać, może długo stoi i uciekł czynnik ale to dobrze nie świadczy o aucie,

 

2. Z kontrolą trakcji może być więcej zabawy,jak nie działa ASC to i ABS, trzeba by sprawdzić na kompie czy jest jakiś błąd, naprawa może trochę kosztować,

 

3. Roleta to mały problem, często się psuje w BMW,tak samo jak wyświetlacz z OBC,

 

4. Filtry stożkowe w tym aucie to syf, zobacz tylko czy są dobrej firmy, czy chińszczyzna za 15zł z allegro, te tanie bardzo słabo filtrują i silnik potrafi zaciągnąć drobinki piasku, co na dobre mu nie wyjdzie!

i sprawdź czy nie założyli stożków bo w aucie jest LPG, w każdej v12 z gazem którą widziałem były stożki,

 

5. Przebieg jest nieistotny, liczy się stan samochodu,

 

6. Zależy jak dymi, na siwo, niebiesko czy czarno, może to być spowodowane wodą która nazbierała się w wydechu(normalne), może uszczelniacze zaworowe już puszczają olej

 

7. Popychacze powinny pracować cicho, jak je mocno słychać znaczy że są z nimi problemy, lub ze smarowaniem silnika ( stary olej, zatkane lub odkręcone rurki smarujące wałki)

 

Tak jak pisałem wszystko zależy od ceny, jeżeli auto jest w przedziale od 25tyś to punkty 4 i 7 ją wykluczają, na 1, 2 i 6 można przymknąć oko, a resztą niema co się przejmować, a jak jest dużo tańsze to można przemyśleć zakup i najlepiej żeby samochód zobaczył ktoś kto na tym się zna.

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie z monteki3 pogadaliśmy przez telefon. (40 min) :lol:

Stożki w tak zabudowanym i emitującym ciepło silniku są bez sensu,

ponieważ ssą ciepłe powietrze z pod maski zamiast zimnego z zewnątrz,

co pogarsza napełnianie cylindrów.

maciala@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko , na mój koszt:)

 

dzięki za wyjaśnienia , i dzięki za chęć obejrzenia jej ze mną

 

 

cena to około 19-20 tys ( do tylu uda mi sie stargowac)

 

dlatego się zastanawiam

 

dym był taki hmm zwyczajny raczej nie miałzadnego koloru i zniknąl po chwili , podczas jazdy sie nie pojawiał

 

na filtrach nie znalazłem nazwy producenta ( ale też w sumie nie szukałem )

 

hmm a czy kłopotliwe będzie przywrócenie std puszek filtrów ( zakładam ze właściciel ich nie ma )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli niema puszek to może nie być też całego dolotu do nich, problemu z założeniem nie będzie jak znajdziesz części !

Może lepiej poszukaj innych 8 w tych pieniądzach, pooglądaj dla porównania i coś wybierzesz, nie widziałem tego auta ale raczej bym go nie kupił.

Jeżeli już na początku są problemy to co dopiero jak ją kupisz i zaczniesz grzebać.

 

Kiedyś rozmawiałem z byłym właścicielem czerwonej 8 z Rybnika, widziałem u niego na zdjęciach to auto i z ciekawości o nią zapytałem, powiedział że ją sprzedał ale nie chciał powiedzieć za ile, a ja na to że E31 można już kupić nawet za 20k zł, na co odpowiedział że za takie pieniądze to auto nadaje się tylko do remontu albo na części :) - taka ciekawostka.

 

Jak potrzebujesz jakiś porad możesz śmiało dzwonić, nr tel podany jest niżej, jak będę umiał to pomogę !

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitan Bomba dziękuje za tak wyczerpującą odpowiedz.. dłą mi wiele do myślenia.. tak naprawde to najgorsze jest to że jesłi źle się wpakuje to nikt tego chłamu odemnie nei kupi :D

 

aa właśnie , ABS działał , tylko trakcja nie

 

no włąśnie nie wiem czy to śa problemy ,auto jechało naprawde fajnie i płynnie , nie przejawiało żadnych objawów zajechania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o swoje problemy sam się prosiłem, kupiłem złom i chcę z niego zrobić samochód :D

A poprzedni właściciel mojej 8 wcale tanio jej nie kupił, też miała niby tylko kilka wad... a z czasem okazało się że jest "trupem" !

Dlatego chcę ostrzec kolegę.

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak auto jest wystawione za 20 kilka tysięcy i gość zejdzie do 16 to już można podejrzewać że coś jest nie tak, albo baaaardzo potrzebuje kasy, albo chce się pozbyć auta.

Czy 10 tyś starczy tego nie wiadomo, masz jakiś link do ogłoszenia albo fotki? Ja uważam że im taniej kupisz tym więcej musisz zainwestować, ale zawsze można trafić okazje.

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam właśnie , koles sie wypowadza i sprzedaje obydwa swoje auta , wyjsciowo chciał około 21 tys , a co do zejscia z ceny to zapeanei ma CIe ze nie takie auta kupowałem z takią obniżką ;) jak komus auto dlugo stoi ( np jest nietypowe - jak 850 :D ) to może poważnei pomyślec o obniżce gdy ktoś przyjdzie z gotówką w ręku

 

 

chociaż może w sumie masz racje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź ze sobą kogoś co zna się na E31, ktoś kto ma taki samochód będzie wiedział co trzeba sprawdzić i może doradzić lub odradzić zakup, na pewno osoba towarzysząca zobaczy więcej niż kupujący.

Napisał bym ci żebyś zachował zdrowy rozsądek przy oglądaniu i zakupie, ale sama chęć zakupu BMW E31 niema nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem :D

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

 

poprosiłem już użytkowinika maciala , wspominał że jak da rade to wybierze sięze mną:) chociaz mówił że sam ma tylko rok to auto , to na pewno więcej wie ode mnie ..

 

a nikogo innego kto ma 850 nie znam niestety:(

 

fakt na swój zdrowy rozsądek nie moge liczyc .. jechałem z negatywnym nastawieniem.... ale jak je zobaczyłem... ciągle myśle zeby je kupic ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego zrobić auto na krótki lans po dzielnicy czy miejscowości i to raczej po ciemku, a co innego zaufane auto na długie dystanse, którego się nie powstydzisz na zlocie. To pierwsze da się zrobić używając zezłomowanej E32, młotka, farb w spreju do zewnętrza i skóry, parunastu metrów elektrycznego przewodu do podłączania na krótko niedziałających agregatów i kilku puszek motordoktora. To drugie, jak już wielokrotnie się o tym tutaj pisało,wymaga dobrego auta na początek i dużo pracy i pieniędzy.

Pozdrowienia

Paweł

www.automobile-catalog.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mamy inne podejscie do tematu.. dla mnie asuto nigdy nei sluzyło do lansu ... ( zreszta z całym szacunkiem dla tego modelu.. ale nei przesadzajmy)

 

to auto ma być kolejną realizacją moich motoryzacyjnych marzeń ( inne auto mam na codzień)

 

myślałem o subaru imprezie GT , ale gdy zaczałme wgłebiać sięw temat okazało się że dałbym radr kupic bmw 850 ( auto które zawsze mi się podobało i zawsze uwarzałem za nieosiągalne)...

 

pyatnie czy będe w stanie je utrzymać .... czy można podac miesięczna kwote , która trzeba w budrzecie zagosdpodarowac na utrzymanei takiej 850 .

 

Dodam że autem będe jeździł sporadycznie dla przyjemności , nie na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.