Skocz do zawartości

Nieprzyjemny zapach spalin


wasyl661

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zauważyłem ostatnio ze moja 320 93r. puszcza drobny jedwo widoczny dymek za to zapach jego jest bardzo drażniący.Śmierdzi jak karbit.

Podejrzewam że katalizator się kończy.Jeśli miał już ktoś z takim smrodem do czynienia to proszę o wskazówki.

 

ah i jeszcze jedno silnik się dławi i nierównomiernie przyspiesza

 

 

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwo odpada angielskie raczej nie chrzczone katalizator napewno zmienie na strumiennice tylko ciekawi mnie ile lambda kosztuje w polsce bo dla przykładu za 2 wachacze na przód (kompletne) zapłaciłem 91 funów tj.ok450zł.Ciekawe ile jest rodzai tych sond?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak wytniesz katalizator to dopiero zobaczysz co to znaczy nieprzyjemny zapach spalin :cool2:

 

 

Pół biedy jakby to spalinami pachniało.I tak go wydupcze po 16 latach wątpie że coś tam jest.Najbardziej stawiam na sonde i to będzie pierwszy krok.O rezultacie napisze! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katalizator napewno zmienie na strumiennice
pamietaj ze kata mozesz sprzedac nawet starego to ci troszke koszty zwroci

 

jak wytniesz katalizator to dopiero zobaczysz co to znaczy nieprzyjemny zapach spalin :cool2:
niema tragedji piekny zapach przepalonej benzynki z rurki :mrgreen:

...mimo staran otoczenia nie udało mu sie zmadrzec...BMW

http://allegro.pl/show_item.php?item=641252496


http://img.userbars.pl/80/15963.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba w góre klima na max, zapaszek i do przodu.Głównie chodzi o to by wszystko grało i nie gdakało (sonda pokaże).Podejżewam że wkład to się rozlatuje lub już się rozleciał.Strumiennica tańsza jak kat. a używanych nie kupuje bo Nie lubie zbierać wszystkich klęsk do swojego auta.

Pozdrawiam i dzięki za uprzedzenie ale zaryzykuje. :D :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ho widzę ze jest ktos z okolicy jesli moge doradzic to w sumie dobrze myslisz nie ma co pchać starych gratów do auta wytnij kata sprzedasz za pare groszy jeszcze ale koniecznie cos w zamian strumienica albo tłumik przelotowy bez tego bedzie chodziło i miało mocy jak 1.6

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wytniesz katalizator to dopiero zobaczysz co to znaczy nieprzyjemny zapach spalin :cool2:
niema tragedji piekny zapach przepalonej benzynki z rurki :mrgreen:

 

Tak. Przepiękny. :clap: :mrgreen: A już najlepiej to sobie odpal auto w garażu przy czymś takim jak brak katalizatora. Zapachu pięknego co niemiara a jakie skutki uboczne fantastyczne :D Tak poważnie to mam lekką traumę bo ostatnio jak jeszcze nie miałem kata to regulowałem światłą w garażu, otworzyłem okna ale to niestety nie pozbawiło mnie bólu głowy i żołądka przez 3 następne dni i diagnozy zatrucia organizmu spalinami :duh: Ogólnie ja jestem przeciwnikiem strumiennic i przelotówek, oczywiście nie z powodu tego zatrucia ale całej reszty. Nie zaczynajmy jednak tematu co jest lepsze bo takowy był już 100 razy :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.