Skocz do zawartości

Pytanie o zwężki instalacji gazowej


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać czym są i gdzie są umiejscowione owe zwężki dzięki którym auto ma gorsze osiągi na benz a jedzie na LPG?

 

Chodzi o to że filtr powietrza zasysa powietrze z komory silnika?

to jest zwężka?

 

Proszę wybaczyć tak błache pytanie ale szperałem trochę i nic nie mogę znaleźć.

RWD Rulez!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo zwężki stosuje sie w dolocie i moze silnik dostaje za mało powietrza i dlatego niedomaga na benzynie? W końcu zwężki są dla lpg a nie dla benzyny...

 

Ale to tak na chłopski rozum... Poczekaj aż ktoś bardziej ogarnięty w temacie sie wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otoz owe zagodkowe zwezki w dolocie tworzy mikser gazu + zazwyczaj antywybuch to sa dwie zwezki najczesniej spotykane w instalacjach zazowych I i II generacji. Mikser ma srednice zazwyczaj ok 2x mniejsza niz orgyginala srednica rury dolotowej i tak z 80mm robi sie 36mm, stad tez auto nie dostaje tyle powietrza ile potrzebuje zarowno na gazie jak i na benzynie i jest zdlawione. To tak jakby Ci ktos do gardla wsadzis jakis pierscien redukujacy srednice i wyslal na maraton.

 

Aby to sprawdzic wystarczy spojrzec przez swiatlo rury dolotowej i zobaczyc ile mikser jak zweza. Oczywiscie trzeba te elementy uprzednio zdemontowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLOS to tylko marketing, problemu nie rozwiazuje, tylko polowicznie, to taki polsrodek,

 

no lepszy jest w tym od zwyklego miksera, ze mieszanke da sie precyzyjniej ustawic, tak zeby byla powiedzmy prawie odpowiednia we wszystkich zakresach obrotow, ale tez zweza dolot, podcisnienie musi sie skads brac

 

tak wiec tylko sekwencja (i to dobra, nie na jakis valtekach) rozwiazuje raz na zawsze sprawe gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.