Skocz do zawartości

525td Kontrolka hamulców.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie,

 

Wczoraj wieczorem zaświeciła mi się i do tej pory nie zgasła kontrolka okładzin hamulców (na czerwono) - takie kółeczko z trzema prostokącikami z prawej i trzema z lewej strony kółeczka. Problem polega na tym, że u mnie nie ma czujników zużycia w klockach. I tak chcialem niedługo wymienić tarcze+klocki (przód), więc to zrobię od razu, ale czujników przypuszczam i tak nie będę zakładał.

 

Klocki były zmieniane rok temu, bo już był zużyte, tarcze jeszcze "na jedną wymianę klocków" się nadawały, ale nic się wtedy nie świeciło i nic się nie zapalało do tej pory (cały czas chodzi o przód).

 

Uprzedzając pytania - sprawdziłem poziom płynu hamulcowego i mimo, że był w miarę to trochę dolałem - żadnej reakcji kontrolki.

 

Nie wiem, jaka sytuacja jest z tyłu - czy tam są jakieś czujniki, czy ich nie ma. Samochód jest mi potrzebny na codzień i dopiero przy wymianie przednich zajrzy się od razu do tylnych (montowano takie czujniki w hamulcach z tyłu? ktoś wie?).

 

Szukając na forum natknąłem się na jakieś wzmianki o tym, że trzeba robić "myk z rezystorem", ale nie było wytłumaczenia i o kasowaniu tego błędu, ale też nie było napisane jak to się robi.

 

Proszę bardziej doświadczonych użytkowników o pomoc - czy mam to jakoś kasować, czy koniecznie zakładać czujniki (samochód jest sprawdzany na bieżąco co kilka miesięcy i dla mnie są one zbędne). Lipa trochę jeździć z czerwoną kontrolką.

 

Pozdrawiam

 

Lukin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwo sprawdzić przy którym kole jest czujnik po prostu do danego klocka czy zacisku biegnie kabel, wystarczy cię pożądnie schylić pod auto.

 

Czujniki montowane są w lewym przednim i prawym tylnym kole. jezeli rezygnujesz z czujnika to zamiast niego do gniazda wkładasz zworkę, czyli kawałek drutu. Nie żaden rezystor, czujnik to w uproszczeniu właśnie drut który gdy kończą się klocki przeciera się tworząc przerwę w obwodzie i tyle.

 

Nie widzę jednak powodu nie zakładania czujnika kosztuje parę złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze pytanie - czy sterownik samochodu "pamięta" ten błąd i trzeba go kasować? Czy zwykłe zamknięcie obwodu zlikwiduje kontrolkę?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ale jeszcze pytanie - czy sterownik samochodu "pamięta" ten błąd i trzeba go kasować? Czy zwykłe zamknięcie obwodu zlikwiduje kontrolkę?

 

Pozdrawiam

 

Nie wiem po co kombinować z tym czujnikiem :duh:

Czujnik kosztuje 12 zł, ostatnio wymieniałem i zajmuje to 10 min.

 

Pozdro

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.