Skocz do zawartości

gaśnie na wolnych obrotach ale tylko na LPG


marjanhc

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zwracam się do was drodzy koledzy z prośbą o pomoc, mianowice założyełm do swojej buni gaz jest to instalacja zenit z wtryskami matrix (tak mówił gazownik ja się na tym nie znam) generalnie auto jeżdzi dobrze spalanie w normie natomiast już w pażdzierniku miałem objawy falujących obrotów na biegu jałowym ale tylko na lpg (jak falują przełączam na PB i stają równo) dzieje się to raczej na ciepłym niż zimnym silniku i nie zawsze, z moich obserwacji wynika również iż ma na to wpływ temperatura otoczenia gdyż jeżeli było zimno na dworze jak i również zimą problem nie występował, od czasu jak mamy wiosnę problem nasilił się do tego stopnia iż na lpg nie da się jeżdzić (jadąc sobie wciskam sprzęgło i auto gaśnie) świece mam nowe, wymieniłem gumy które były sparciałe, komp nie pokazuje błędów

 

proszę o wasze wskazówki, sugestie od czego zacząć dodam iż oczywiście szukałem na forum i więkoszość osób ma problemy na pb i na lpg jednocześnie, czy jest np możliwe iż wynowajcą jest silniczek krokowy ale objawia się to tylko na lpg? dla osób zainteresowanych mogę zrobić fotki całej instalacji jak jest zrobiona może został popełniony błąd przy jej montażu gazownik twierdzi że auto ma swoje lata i czsami problemy się pojawiają mówi żebym zaczął od sondy lambda ( u mnie są dwie i nie jest to tania impreza)

 

z góry dziękuję za zainteresowanie tematem

osoby które nie mają nic do powiedzenia lub coś w stylu "gaz tylko do kuchenek" proszę o wstrzymanie się ze swoimi teoriami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wina na pewno jest po stronie instalacji gazowej. Przyczyn może być wiele, zakładam że próbowałeś ją regulować...

Polecam http://www.lpg.info.pl - tylko nim zadasz pytanie to musisz dokładnie uzupełnić swój profil z danymi instalacji i pojazdu bo strasznie sie tego czepiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrixy były czyszczone??

jeśli nie to bylby pierwszy krok swietny bonus bylby podglad w program.

 

Prawdopodobnie we wtryskiwaczach zebral sie syf i nalezalo by je wyczyscic ew zregenerowac. Blad montażowy zazwyczaj wychodzi krótko po zainstalowaniu instalki.

Moja BetsY zobacz

Interfejsy BMW INPA USB

Instalacje LPG Sekwencyjne montaż serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.