Skocz do zawartości

Polerka szkieł reflektorów czy kroś robił?


Carlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mocno zmatowiałe od kamyczków szkła reflektorów i chciałbym je dać do spolerowania. Zastanawiam się tylko czy w przypadku szklanych jak w e36 nie bedzie problemu bo z plastikowymi jest podobno łatwiej. Ma ktoś może jakieś instrukcje,rady tej operacji foto przed i po? Z góry dziękuje Pozrdo :hand:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka robota i możesz w ten sposób spowodować, że będą zniekształcać światło. Generalnie jak ze wszystkim - najpierw trzeba zeszlifować papierem ściernym tak, żeby wyrównać odpryski, a potem zacząć polerkę - końcową polerkę robi się specjalnym środkiem do szkła.

 

Ja po prostu kupiłem nowe szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jesli w poblizu twojej miejscowosci znajduje sie zaklad lub huta szkla zajec tam i popros kogos od polerki o przysluge ,ja pracuje w takiej hucie i nieraz polerowalem przednie reflektory od e-34,e-36,e-39,taka operacja trwa okolo 15 min jeden reflektor .Pisze poniewaz reflektory ktore polerowalem byly porysowane, poobijane od kamieni (nawet glebokie rysy lub odpryski schodza bez problemu) .Polerowanie polega na tym ze jest maszyna ze specjalną pianką na ktora splywa zmieszany z wodą pumeks (specjalny do szkla) ktory sciera wszystkie rysy i odpryski,pozniej jesli rysy zeszly to ostatnim etapem jest polerowanie na specjalnym proszku(ma kolor różowy ,my mowimy "róż" jest to jakis zwiazek chemiczny nie pamietam dokladnej nazwy ale jak ktoś chce to jutro moge sprawdzic i napisac).Efekt jest niesamowity wygladaja jak nowe ,znajomi ktorym polerowalem klosze naprawde nie wierzyli ze to ich reflektory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak piszesz się da ładnie wypolerować tylko trzeba mieć czym i umieć. Tylko że u mnie w okolicy nie ma huty szkła i zastanawiam się czy jakiś dobry lakiernik od polerek samochodowych da radę dobrze wypolerować szkła co myślicie :? A może ktoś już polerował u lakiernika reflektory hm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.