Skocz do zawartości

czujnik klocków hamulcowych E90


doktor1975

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Wymieniałem ostatnio koła na zimowe. Przy okazji skontrolowałem zużycie klocków hamulcowych i zauważyłem że na tylnej osi pozostało około 1/3 grubości klocków.

Zawsze pilnuje zużycia klocków hamulcowych i czujniki zużycia nie są mi do niczego potrzebne. Profilaktycznie wyciągnąłem czujnik zużycia z klocków i przyczepiłem go aby nie latał. Zrobiłem to ponieważ czujniki zużycia przecierają się zazwyczaj dużo wcześniej niż skończy się okładzina hamulcowa i wtedy musimy dokupić nowy czujnik, skasować błąd i zakupić nowe klocki.

Tak samo robiłem w E46 i było OK.

W najbliższych miesiącach (pewnie na wiosnę) kupię nowe klocki hamulcowe i na pewno nie będę musiał kupować nowych czujników, kasować błędu i motać się z wymianą.

Moja rada jest raczej dla świadomych kierowców, którzy wiedzą co dzieje się z ich autami i wiedzą jak wygląda zużycie niektórych podzespołów.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czy na osi tylnej w E90 320d 163 Ps

występuje tylko 1szt. czujnika zużycia klocków?

czy może 1szt. do 1kpl. klocków (2szt.czunika na oś)?

 

 

wg.RealOem jakoś niejasno jest to napisane...

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=34_1476&hg=34&fg=10&lang=pl

http://img860.imageshack.us/img860/2813/podpise90v02.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odgrzeje kotleta. Powiedzcie mi czy wymiana czujnikow zuzycia klockow wymaga sciagania jazma i klockow? Czy to mozna wymienic nie sciagajac niczego?

Mam nowe klocki zalozone a czujniki nie zostaly wymienione i teraz po probie zresetowania kilometrow z manetki zaswiecila mi sie kontrolka od recznego i pokazuje w idrive zeby wymienic przednie i tylnie klocki.

A czy mozna to usunac w inpie bez wymiany czujnikow albo jakos je zwierajac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta. Powiedzcie mi czy wymiana czujnikow zuzycia klockow wymaga sciagania jazma i klockow? Czy to mozna wymienic nie sciagajac niczego?

Mam nowe klocki zalozone a czujniki nie zostaly wymienione i teraz po probie zresetowania kilometrow z manetki zaswiecila mi sie kontrolka od recznego i pokazuje w idrive zeby wymienic przednie i tylnie klocki.

A czy mozna to usunac w inpie bez wymiany czujnikow albo jakos je zwierajac?

 

Najprościej to kup nowe czujniki klocków. Stare najczęściej da się wyciągnąć bez rozbierania zestawu.

Podłączysz nowe i powinno dać się skasować inspekcję hamulców - nawet czujniki nie muszą być włożone w klockach.

 

U mnie udało się skasować nawet z urwanym czujnikiem i nic się nie świeci - ale Inpa wychwytuje błąd.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mozna wsunac a raczej delikatnie wbic po uprzednim wyczyszczeniu sprayem jego szczeliny.

Akurat wczoraj to robilem bo przyczyna awarii byl czujnik firmy febi ktory sie przetarl.

Kupujcie porzadne czujniki a nie zadne zamienniki od pakowaczy.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Rozebralem dzis tylny prawy zacisk myslalem ze trzyma reczny ale trzymaja klocki . Wyciagajac czuujnik klockow zauwazylem ze jest on usz"zerbiony. Czy wymienic gona nowy? Czy moge odkrecic zacisk z tloczkiem i czyscic. Go na boku czy bede mial pozniej problemy z wcisnieciem tloczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.