Skocz do zawartości

Mikser przed czy za przepływomierzem?


beton188

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie jak w temacie: mikser trzeba założyć przed czy za przepływką? O ile mi wiadomo przepływka i tak nie działa na gazie, a mikser zamontowany przed przepływką po strzale ( nieraz sie zdarza i rozszczelnia przepływkę). Rozwalona przepływka = koniec jazdy:(.. a Tak gdyby był zamontowany za przepływką - układ nie byłby rozszczelniony za mikserem i wciąż by działał "prawidłowo"...

 

Jak na moje myślenie mikser za przepływką daje większe szanse po strzale bo nie będzie lewego powietrza...

 

Czy mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie masz racji.

 

Mikser powinien być zamontowany za przepływką czyli w kolejności filtr pow przepływka mikser.

 

Nie ma wpływu na to czy ją rozerwie czy nie kolejność zamontowania bo gaz jeśli strzela to strzela zawsze za przepływką innymi słowy niekontrolowany zapłon daje tak czy siak ciśnienie wybuchu w kolektor dolotowy. Montuje się w celu uniknięcia szkód z tym związanych pierścień przeciwwybuchowy taka dziurawa tuleja obejmowana gumowym pierścieniem w razie strzału uwalnia nadmiar ciśnienia.

 

Tyle teorii w praktyce bedzie strzelać predzej czy pozniej jak nie dopilnujesz świec przewodów i jak strzeli to można mieć tylko nadzieję :D

Moja BetsY zobacz

Interfejsy BMW INPA USB

Instalacje LPG Sekwencyjne montaż serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mikser za przepływką... yhym:(....

Oto odpowiedz Kolegi z elektrody:

 

"można przenieść mikser za przepływkę (zrobić kompensację) ale zwykle pojawia się problem przy przejściu z wolnych obr na wyższe przy gwałtowniejszym dodaniu gazu i trudno jest to wyregulować"

 

 

I teraz nie rozumiem.. jakie znaczenie ma czy mikser będzie za czy przed.... to tak jakby ktoś zapytał czy kran ma być zamontowany w tym miejscu czy 10 cm dalej w rurze... i ze to ma jakieś znaczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixer ma być przed przepływomierzem od strony filtra powietrza w innym przypadku ruchoma klapką będzie powodowała zmienne podciśnienie na palniku w efekcie na wolnych obrotach będzie za bogato a na wysokich za ubogo , strzelanie murowane

 

 

o to mi chodziło :clap: dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.