Skocz do zawartości

Opony typu Slick


Feda

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero po tych wszystkich operacjach opona zaczyna się zachowywać jak opona typu slick (im mniej bieżnika tym lepiej). Uffff

 

 

Takie małe wyjaśnienie oponiarskie ... Co do Marguma to Igor ma rację tylko z tym stwierdzeniem ze ją zgrzać wystudzić zgrzać i tak z trzy razy ....i będzie ona wtedy kleić to trzeba uważać by jej nie przegrzać bo wogóle nie będzie trzymać .

Prawdziwy slik jak już mowa o oponie takiej zachowuje się idealnie w teperaturach na które są dobrane .

Miękka ,to opona taka która stosowana jest na odcinkach na których jest zimno i są krótkie . Opona na takim odcinku nie musi być długo grzana więc po km już ma swoje własciwości .

Srednia ... Ja takie stosowałem do BMW na 15 kM odcinki przód na dojazdówce starałem się rozgrzac a tył strzał ze sprzegła i temperatura rośnie .

Twarda .... używana jest na długie odcinki i do aut które dysponują dużą mocą i wtedy kiedy temperatura dochodzi do 30 st na zewnątrz.

 

Ogólnie tak zwane szorstkowanie nie ma zastosowania w oponach slik czy medie czy wet . Opona musi być dogrzana a nie zdarta . czasami się stosuje koce grzewcze jak temperatura jest zbyt niska a odcinek po którym idize rajd uniemożliwia dogrzanie silka w krótkim tempie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 11 miesięcy temu...

Laik w temacie pyta... :?

 

Planuję w najbliższym czasie zakupić do eMki kpl semi slicków.

 

Po wstępnym rozeznaniu wiem, że muszę kupić rozmiar cywilny do E39:

245/40R18

265/35R18

 

Z opon jakie znalazłem mam do wyboru:

 

Yokohama Advan Neova AD08

 

lub

 

Federal 595 RS-R

 

Może macie jakieś doświadczenia, opinie?

(Ułęż/Lublin/Poznań)

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do katów na torze, brałbym pełny slick lub rajdowy z nacinkami.

Chciałem mieć coś na czym podlecę również do biedronki i do lidla :mrgreen: :mrgreen:

 

A może R888? Mogę mieć w fabrycznym rozmiarze... co mnie bardzo cieszy :)

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.