Skocz do zawartości

świece żarowe 320D - wymieniac???


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

z jaka czestotliwoscia wymienia sie swiece w 320D?

nigdy nie mialem wczesniej do czynienia z dieslem i nie wiem czy wymienia sie podobnie jak w benzynie czy starczaja na duzo dluzj?

 

p.s. jak poznac czy swiece sa w zlym stanie? po pracy silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej sprawdzisz podłączając pod komputer, wyjdzie czy każda grzeje .Jak wszystkie grzęją to nie ma potrzeby wymiany jak padnie jedna to wymien wszystkie bo ciężko się zmienia , trzeba ściągać kolektor więc lepiej zmienić wszystkie i mieć spokuj. Średnio żyją około 150 tyś km ale zależy to też od warunków eksplatacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

z jaka czestotliwoscia wymienia sie swiece w 320D?

nigdy nie mialem wczesniej do czynienia z dieslem i nie wiem czy wymienia sie podobnie jak w benzynie czy starczaja na duzo dluzj?

 

p.s. jak poznac czy swiece sa w zlym stanie? po pracy silnika?

 

u mnie auto zimne zwłaszcza jak było zimne paliło nie od razu, jak rozrusznik zakręcił to łapał któryś z cylindrów, potem musiał jeszcze dokręcić, zeby załapał cały silnik. Zazwyczaj po odpaleniu puszczał takiego dziwnego bąka.

 

wymieniłem świece bo u mnie już 200 koła i 3 z 4 były spalone i w ogóle nie grzały. Najlepiej wymienic całość bo dostanie sie do nich nie jest proste, trzeba zdejmować kolektor dolotowy.

 

po zmianie świeczek auto pali od zakrecenie rozrusznikiem i żadnych bąków nie puszcza przy odpaleniu.

 

nie wiem czy jest jakiś określony przebieg do wymiany, zależy ile lat ma auto i jak czesto jest uruchamiane. Myśle, ze nie czesciej niż raz na 100 kkm, choć tak na prawde jeśli pali bez problemu z rana kiedy jest zimno to jest ok

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisał kolega wyżej, czyli jedziesz na kompa i sprawdzasz świece, masz wszystko jak na dłoni i wiesz co masz robić. u mnie wyglądało to tak ze zimą przy ujemnych temp. źle palił i okazało się ze na 3 cylindrze była spalona, wiec wymieniłem cały komplet i teraz autko pali jak złoto. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

J tez tak mialem sprwdzilem i jedna nie grzala wiec mysle sobie wymienie wszystkie i to byl moj blad powinienem wymienic tylko ta co byla zla bo dwie swiece niestety sie urwaly i kiszka . Rozmawialem z mechanikami i wszyscy glowa do zdjecia i straszzne koszty zadzwonilem do wawy do goscia co wykreca zerwane swiece ale w mercch i powiedzial ze sie podejmie za 350 ZL za sztuke wiec 700 w plecy .Udalo sie je wykrecic po naspawaniu nakretek ale trwalo to jakies 5 godzin .Wiec wniosek taki wymienic tylko ta co zwalona nie kombinowac ja juz zawsze tka bede robil

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.