Skocz do zawartości

Luz w układzie kierowniczym....


leszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam poważny problem, a mianowicie jadąc 80km/h trzęsło całą budą. Wykryłem uszkodzony środkowy drążek, oznaczony na rysunku poniżej numerem 9

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HG81&mospid=47396&btnr=32_0334&hg=32&fg=25

 

Przy zdemontowanym drążku sprawdziłem stan pozostałych- i niestety :oops: wykryłem luz kilkustopniowy na ramieniu oznaczonym numerem 10 tegoż rysunku..jest to ramie które przenosi bezpośrednio moment skrętny z przekładni na drążki...

Zamontowałem mimo wszystko nowy drążek, sprawdziłem jak jedzie okazało się, że bije o wiele mniej ale jednak dalej... :(

Czy to ewidentnie może być wina tej przekładni?? :cry2:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam poważny problem, a mianowicie jadąc 80km/h trzęsło całą budą. Wykryłem uszkodzony środkowy drążek, oznaczony na rysunku poniżej numerem 9

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HG81&mospid=47396&btnr=32_0334&hg=32&fg=25

 

Przy zdemontowanym drążku sprawdziłem stan pozostałych- i niestety :oops: wykryłem luz kilkustopniowy na ramieniu oznaczonym numerem 10 tegoż rysunku..jest to ramie które przenosi bezpośrednio moment skrętny z przekładni na drążki...

Zamontowałem mimo wszystko nowy drążek, sprawdziłem jak jedzie okazało się, że bije o wiele mniej ale jednak dalej... :(

Czy to ewidentnie może być wina tej przekładni?? :cry2:

 

pozdrawiam

 

 

Miałem też luz na wieloklinie , ale u mnie na szczęście popuściła lekko śruba , dokręciłem i jest ok. Nie wiem co jest nie tak u mnie , ale mam identyczny objaw , przy 80-90kmh trzęsie całą budą. Sprawdź tuleje wahacza , klocki i tarcze. Jeżeli widzisz ze poruszając kierą jest luz na przekładni to spróbuj ją lekko dokręcić - na forum masz napisane jak to zrobic ;) Pozdro

SPRZEDAM BMW 530 M60B30 TOURING AC SCHNITZER !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.