Skocz do zawartości

Wycieraczka tyl. e46 - kombi po lifingowe ale to bez znacz..


carliro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam troche nietypowe pytanie.

Za czesto nie uzywalem wycieraczki z tylu i wczesniej tego nie widzialem..., ale ostatnio okazalo sie ze ta plastikowa obudowa wycieraczki z tylu obciera o szybe.. i tu moje pytanie: czego moze brakowac w tym ramieniu ze wycieraczka "wpada" jakby za gleboko...???? jak przytrzymam palcem to jest pewne idealne usytuowanie wycieraczki ze ladnie przylega do szyby a przy tym odstep obudowy wycieraczki od szyby jest odpowiedni.. ale jak tylko puszcze to skrajnym zewnetrznym rogiem wycieraczka wpada za gleboko...

Jakby ktos mial podobny klopot lub ew. moze spojrzec w swojego kombiaka to bede wdzieczny...

pozdrawiam :modlitwa:

///e46 touring 320d 08/2002r 150KM STEPTRONIC,

JUN2008--->181tys km

DEC2010--->216tys km

///e90 2.0i, 130KM automat Schwarz

Aug2015 ---->102 tys km

Sep2016 ---->120tys km

///e46 318Ci coupe M-pakiet ;)

Mar2017 ----->211tys

Jan2018 ------>227tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba sie nie zrozumielismy... bo wg mnie wszystko w okolicy osi obrotu jest dobrze... jedynie pomiedzy ramka wycieraczki (czarny plastik obudowujacy wycieraczke) a sama wycieraczka chyba jest jakis problem :) bo wycieraczka jakby moze przechylac sie w tej oprawce....raz jednym raz drugim koncem w kierunku szyby ... dzialanie podobne do hustawki :).... tylko ze wycieraczka wpada jakby za gleboko przez co obudowa brzegiem najbardziej oddalonym od osi obrotu zaczyna rysowac szybe...

 

mozesz zajrzec w swoim jak to jest zamocowane? zrobie fotki to pokaze o co mi chodzi :)

///e46 touring 320d 08/2002r 150KM STEPTRONIC,

JUN2008--->181tys km

DEC2010--->216tys km

///e90 2.0i, 130KM automat Schwarz

Aug2015 ---->102 tys km

Sep2016 ---->120tys km

///e46 318Ci coupe M-pakiet ;)

Mar2017 ----->211tys

Jan2018 ------>227tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(juz wiem oco ci chodzi) Powiem ci ze to normalka,ja tez mam porysowana szybe w tym miejscu.Proponuje wymienić same pióro wycieraczki i powinno byc ok.Jesli to niepomoze to wklej kawalek uszczelki od uszczelniania okien (lub czego kolwiek) pomiedzy obudowe a piuro,w taki sposub aby sluzylo to jako punkt oparcia,po takim zabiegu pióro niepowinno wpadac w obudowe.(to taka propozycja w stylu zrob to sam :twisted2: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem. Sprawa była prosta. Stara wycieraczka się "rozpłaszczyła" i trzeba było odgiąć metalowy stelaż wycieraczki. Później wymieniłem ją na nową oryginalną boscha i nie ma problemu. nic ni klej nic nie wstawiaj tylko nowa wycieraczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :) dzieki Panowie za porady ... myslalem ze czegos juz brakuje w ramieniu wycieraczki chociaz tez wstepnie podejrzewalem wycieraczke:) :P a jesli to sama wycieraczka to na dniach wybiore sie po nowa ;)

 

jeszcze raz dzieki za pomoc :modlitwa:

///e46 touring 320d 08/2002r 150KM STEPTRONIC,

JUN2008--->181tys km

DEC2010--->216tys km

///e90 2.0i, 130KM automat Schwarz

Aug2015 ---->102 tys km

Sep2016 ---->120tys km

///e46 318Ci coupe M-pakiet ;)

Mar2017 ----->211tys

Jan2018 ------>227tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.