Skocz do zawartości

Ksenony - jeden żółty, drugi biały. Pomocy!


mefiq

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem, niedawno spaliła mi się żaróweczka ksenonowa. Zgodnie z panującą zasadą - kupiłem dwie nowe philipsa d2s zeby swiatlo mialo jednakową barwę. Po tygodniu od wymiany zauwazylem, ze jedna lampa daje swiatlo barwy żółtej, a druga takie jak wczesniej, biale z taka niebieska poswiata. Wyczytalem zeby zamienic zarowki miejscami. Tak zrobiłem i rzeczywiscie wyszło na to, ze problemem jest wada jednej z nich. Ale dziwi mnie, ze nowa żarowka po moze 5 godzinach pracy juz przestaje prawidlowo swiecic. Dodam tylko, ze problem tkwi jedynie w barwie swiatła, pole widzenia w nocy jest po obu stronach takie samo, zarowka nie miga, a rowniez dotarłem do wiedzy, ze to są wlasnie objawy wypalania się. Czy kupiłem zarowki o roznych parametrach? Od razu mowie, ze nie bawiłem sie w zarowki z allegro, kupiłem w normalnym sklepie z czesciami samochodowymi te philipsy. A moze to przetwornica? Chociaz wykluczałbym tą mozliwosc po zamianie zarowek miejscami.

Pozdrawiam i prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe żarniki świecą na początku światłem białym dopiero po kilku godzinach pracy zaczynają świecić prawidłowym kolorem. Tak więc poczekaj jeszcze i zobaczysz czy zmieni kolor świecenia.
Gdy się urodziłem płakałem a wszyscy się śmiali, umierając ja będę się śmiać a wszyscy będą płakać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.