Skocz do zawartości

Gaśnie na instalacji gazowej


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Miałem nieszczelność w układzie chłodzenia, na łaczeniu górnego weża z obudową termostatu, układ sie zapowietrzył, płynu ubyło. Efekt, falowanie obrotów na biegu jałowym w zakresie 500- 800 obr/min, potrafil zgasnac, zimna prawa strona, po rozgrzaniu i jeździe na wyzszych obrotach ciepłe powietrze , praca równa, ale tez potrafil zgasnac. Dzis wymiana opaski na wezu (bo nie popekal), gorace powietrze jak nigdy :) , rowne obroty na biegu jałowym , nie gasnie, ale własnie jak wrzuce na luz przy obr 3000 i mniej ładnie schodzi na wolne i nie gasnie, przy wrzuceniu na luz gasnie od razu, obroty leca do zera. Sytuacja wytepuje tylko na LPG. Co się dzieje??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka instalacja jaki reduktor?? działo sie tak przedtem czy dopiero teraz??

 

Reduktor i wszytko odpowietrzone?? odkrecony byl nawiew na maksa ?? nie spadło podciśnienie z reduktora nie puszcza gazu podciśnieniem??

Moja BetsY zobacz

Interfejsy BMW INPA USB

Instalacje LPG Sekwencyjne montaż serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Instalacja STAG 300, reduktor (chyba) TOMASETTO, zaczelo sie to dziac jakis miesiac temu, wczesniej bylo dobrze. Byłem kilka dni temu (po uszczelnienu ukł. chlodzenia i odpowietrzeniu) u gazownika, jak odebralem auto, byl zagrzany, przetestowałem, chodzil równo i nie gasl po sluszczeniu na luz nawet z wysokich obrotow. Na drugi dzien na zimnym oczywiscie po spusczeniu na luz nie zawsze trzyma obroty, musi sie porzadnie nagrzac zeby nie gasl, ale co zauwazylem , ze jak jade po poludniu, gdzie teraz na zewnatrz jest goraco to nie gasnie. Nie wiem jaki ale jest ewidentnie jakis zwiazek z temperatura, bo jak sie zagrzej wszystko jest ok. Pytasz czy wszystko odpowietrzone, mysle ze tak, odpowietrzylem po prostu uklad chlodzenia, czy reduktor sie jakos specjalnie odpowietrza? Jesli chodzi o to czy nadmuch byl na maxa, to raczej tak, ja zostawilem auto gazownikowi wiec nie widzialem, ale jak u niego bylem poprzednim razem kazal nadmuch ana maxa wlaczyc. Na ostatnie Twoje pytania niestety nie znam odp. Gazownik wydaje sie byc kumaty, ale juz nie mam sily do niego jechac, moze masz jakis pomysl zeby bylo tak jak powinno. Jest duzo lepiej, ale nie do konca dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli czujniki temperatury są sprawne ustawienie mapy ok nie za ubogie i nie zbyt bogate a reduktor odpowiertzony i nawierty w kolektorze poprawnie wkonane i nie spadło podciśnienie z reduktora (ten cienki wężyk) to na myśl przychodzą mi tylko brudne wtryskiwacze ewentualnie rozkalibrowane co jest całkiem bardzo możliwe jeśli masz valteka

Moja BetsY zobacz

Interfejsy BMW INPA USB

Instalacje LPG Sekwencyjne montaż serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a jak to wytłumaczyc ze nie zawsze to wystepuje, dzis jechalem 15 km auto sie zagrzalo, postalo 3 h, potem wsiadlem, wskazowka temp. byla na koncu niebieskiego pola wiec sie od razu przelaczyl na gaz i chodzil idealnie i nie gasl, a jak jest zimny rano to widze ze obroty mu leca szybko jak dam na luz i gdybym nie podgazowal by zgasl, a jak cieply spadaja powoli wiec od razu widze ze nie gasnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowe dla zasyfionych wtrysków im cieplej tym mają łatwiejsze zadanie nie na darmo montuje się podgrzewacze listwy wtryskowej czasami w niektrych sytuacjach.

 

Co byś nie gdybał bez obejrzenia instalacji i podłączenia pod kompa nikt ci nic nie wyduma. Jedź do gazownika i tyle tu nie ma co "filozować"

Moja BetsY zobacz

Interfejsy BMW INPA USB

Instalacje LPG Sekwencyjne montaż serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.