Skocz do zawartości

Pomocy odnośnie zawieszenia edc


Norbi25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!Panowie mam problem z zawieszeniem w mojej 750i.Ostatno po zaladowaniu bagarznika i 4 osob autko przysiadlo na tył i nie wrócilo do poziomu. Zauwarzylem ze czujnik ktory znajduje się przy wachaczu z prawej strony z przodu auta jest odłamany od drażka wachacza.Podejrzewam ze jakiś ciemny typek wymieniał drazek i ułamał część czujnika.:duh: Prosze o jakieś fotki jak wyglada mocowanie tego czujnika do wachacza. Z gory dziekuje za pomoc! Pozdrawiam Norbert Edytowane przez Norbi25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!Panowie mam problem z zawieszeniem w mojej 750i.Ostatno po zaladowaniu bagarznika i 4 osob autko przysiadlo na tył i nie wrócilo do poziomu. Zauwarzylem ze czujnik ktory znajduje się przy wachaczu z prawej strony z przodu auta jest odłamany od drażka wachacza.Podejrzewam ze jakiś ciemny typek wymieniał drazek i ułamał część czujnika.:duh: Prosze o jakieś fotki jak wyglada mocowanie tego czujnika do wachacza. Z gory dziekuje za pomoc! Pozdrawiam Norbert

 

na początek troszkę pomyliłes pojęcia pdc/edc itd ale od początku

 

- czujnik na przednim wachaczu (jezeli myslimy o tym samym) - nie odpowiada za unoszenie auta tylko za poziomowanie ksenonów - nowy kosztuje cos kolo 70 zł w aso

- za unoszenie auta odpowiada nivomat i to jest z tyłu - to ze nie wraca do poziomy to moze byc uszkodzone kilka rzeczy po pierwsze sprawdz czy nie ciekną tobie tylne amortyzatory - jak ciekną to niestety albo wymiana (koszta straszne) albo regeneracja w np.Nagengaście w Gdańsku ich polecam bo sam robiłem

- kolejna rzecz to moze byc wyciek takze z regulatora nivo (nie wiem dokłądnie jak to mądrze nazwac) jest to zawór z tyłu - wymiana tylko na oryginał - koszt ok 800 zł w aso

 

to trzeba sprawdzic na początek

- po tem pewnie tez czeka cie wymiana gruszek od nivo bo pewnie są juz membrany popękana w nich itd.

 

na początek sprawdz tylne amortyzatory - pewnie są wycieki już z nich

i opisz na forum - cos zaradzimy

ogólnie nivo i edc fajna sprawa ale jak cos poleci to troszke kosztów bedzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za mądre porady.Co do pojęć to musiałem walnąć byka jak chłopiec.A z tą czujka na wachaczu to mnie zaskoczyleś ze to od ksenonów.Wyciekow niema w całym zawieszeniu.Pewnie pozostaje sprawa zaworu.. Będe działał.

Jeszcze jedno pytanko.Będe wymieniał gumy gorne od amortyzatorów te od zawieszenia mc persona.Czy jak odkręce przewody od hydrałliki to pużniej trzeba to jakoś odpowietrzyć? Czy niema takiej potrzeby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wejść pod pojazd i "ręcznie" nacisnąć to "wahadło" które się ułamało - jeżeli to jest jedyne uszkodzenie to autko powinno się samo podpompować = oczywiście na włączonym silniku.

 

Też tak miałem przez pewien czas - cięgło się złamało, i jak tył mi siadał to awaryjnie, ręcznie, manipulowałem przyciskiem żeby podnieść - partyzantka pełna ale na dojazd do warsztatu wystarczy.

 

K.

www.specops.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.