Skocz do zawartości

Sensacja! Zawiesił się ekran w navi 16:9 na granicy PL-DE !


wojtyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przytrafiła mi się dziwna rzecz. Jechałem na narty do Austrii i testowałem mapę (chyba navteq'a) 2008-2 - wersję przyciętą tak, żeby się mieściła na DVD jednowarstwowym.

 

Mapka śmigała pięknie całą trasę z Warszawy do granicy przez Poznań. Ale kilkanaście km przed granicą nastąpił zwis komputera. Objawy:

1. Ekran się zamroził, nie widać było żadnych zmian na nim, ale np. dało się zmieniać stacje radiowe.

2. Wyświetlacz pod zegarami działał sprawnie (spalanie, zegarek, itp).

3. Czasami (b. rzadko) system się resetował, pojawiało się logo bmw i wyświetlacz przez chwilę pracował normalnie (dało się pokrętłem zmienić opcje), ale po kilku sekundach znowu następował freeze.

4. Po wyłączeniu stacyjki i włączeniu jeszcze raz czasem następowały na równie krótko objawy jak w punkcie 3.

 

Taka sytuacja utrzymywała się przez cały pobyt w Niemczech i w Austrii. Natomiast w czasie powrotu, tuż przed granicą z Polską (mniej więcej w tym samym miejscu) objawy ustąpiły na kilkanaście km, po czym znowu ekran zamarł. Z niedziałającym ekranem dojechałem do Wwy. W domu następnego dnia w drodze do pracy nawigacja działała już dobrze i od tej pory nie ma z nią żadnych problemów - tak jak na początku.

 

Ma ktoś pomysł, o co chodzi???

 

Z góry dzięki za pomoc,

MW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zawieszanie sie CCC nie jest akurat zadnym wyjatkiem. Zdarza sie. To nastepny powod, dlaczego decyzje zmiany dostawcy na Beckera uwazam za dobra. Trzeba wiedziec, ze da sie go zresetowac wciskajac jednoczesnie wlacznik radia oraz przyciski wysuniecia CD i DVD.

Ostatnio CCC wywali mi sie po wyjechaniu z promu w Anglii. Ale moze to przez ten ruch lewostronny ;) - ale generalnie nie ma tragedii, w ciagu 1,5 roku zawiesil mi sie 3 albo 4 razy - plyte mam oryginalna.

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.