Skocz do zawartości

Kupno e46, pare pytań


Ernidebest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem coraz blizszy zakupy e46 2.0 150 km

 

Mam pytanie, czy gdzies na masce jest jakis nr, ktory moze udowodnic ze jest ona z tego samochodu, od poczatku, czy na poszczegolnych czesciach sa jakies nr, czy tylko mozna sprawdzic czy nie bylo szpachlowane magnesem??

 

jaka jest grubosc lakieru z fabryki ?? bo chce sobie miernik kupic i sprawdzic to rowniez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak się za bardzo na tym nie znasz to sam się możesz przy pierwszej okazji załatwić. Elementy samochodu nie posiadają takich znaków po których mógł byś stwierdzić co skąd pochodzi, jedynie można w pewnym zakresie stwierdzić czy część to oryginał czy zamiennik np. lampy itd. Lakier można pomierzyć ale nie ma określonej wartości, grubość zawiera sięw pewnych widełkach ale i one są różne dla różnych elementów blacharskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na większości części, z tego co zauważyłem są daty, na reflektorach, lampach tylnych. Poczytać te daty i porównać czy nie różnią się znacznie. Sadzę że trochę się mogą różnić 2-3 miesiące, bo przecież mogły leżeć na magazynie. Ale jak się różnię znacznie to można się zastanawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wombat: są, na większości są daty produkcji elementu, a nie oznaczona przynależność do konkretnego samochodu ale nawet te oznaczenia w wielu przypadkach są niewidoczne bez rozbierania. I dotyczy to elementów nieblacharskich, na żadnych blachach nie widziałem oznaczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo daje fakt że są takie oznaczenia na lampach i plastikach z przodu których jest mnóstwo. Oczywiście że przynależności nikt nie stwierdzi, ale jak ktoś miał rozbitka to nie szukał części z tego samego miesiąca bo by miał bardzo ograniczone pole poszukiwań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.