Skocz do zawartości

Pytanie o navi 16:9


slawek330d

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
Czy w jakiś prosty sposób można podłączyć do monitora 16;9 jakiś odtwarzacz dvd nie mając tunera TV

 

Jeśli masz tuner radiowy BM54 to są interfejsy pozwalające podłączać zewnętrzne urządzenia.Napisz do Sebast - BMW Klub Polska posiada chyba w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w jakiś prosty sposób można podłączyć do monitora 16;9 jakiś odtwarzacz dvd nie mając tunera TV

 

sa takie cuda, tutaj kolega z forum amac oferuje taki cos:

 

http://allegro.pl/item541587983_multimedia_ztv_free_adapter_bmw_mk3_4_e53_e39_e46.html

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,

 

wiecie moze, czy E39 2003r. z MK4 i ekranem navi 16:9 i zmieniarką 6CD powinien miec fabrycznie zainstalowaną wiązke do tunera tv? Tunera nie mam, ale chce dodac - juz go kupilem i zastanawiam sie, czy jeszcze jakies dodatkowe elementy są potrzebne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

wiecie moze, czy E39 2003r. z MK4 i ekranem navi 16:9 i zmieniarką 6CD powinien miec fabrycznie zainstalowaną wiązke do tunera tv? Tunera nie mam, ale chce dodac - juz go kupilem i zastanawiam sie, czy jeszcze jakies dodatkowe elementy są potrzebne..

 

Myślę że powinna być wtyczka z istniejącej wiązki pod tuner TV a skoro go nie masz to najwyraźniej ktoś go sobie przywłaszczył chyba wcześniej bo taki tuner jak wiadomo trochę kosztuje :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

wiecie moze, czy E39 2003r. z MK4 i ekranem navi 16:9 i zmieniarką 6CD powinien miec fabrycznie zainstalowaną wiązke do tunera tv? Tunera nie mam, ale chce dodac - juz go kupilem i zastanawiam sie, czy jeszcze jakies dodatkowe elementy są potrzebne..

 

Myślę że powinna być wtyczka z istniejącej wiązki pod tuner TV a skoro go nie masz to najwyraźniej ktoś go sobie przywłaszczył chyba wcześniej bo taki tuner jak wiadomo trochę kosztuje :doh:

 

tunera nie bylo nigdy, fabryka nie zamontowała :mrgreen:

 

a wiesz moze czy cos jest potrzebne oprocz wyswietlacza navi, czytnika mk4, zmieniarki, tunera i wiązki zeby tv dzialalo?

 

dzieki za odzew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tunera nie bylo nigdy, fabryka nie zamontowała :mrgreen:

 

a wiesz moze czy cos jest potrzebne oprocz wyswietlacza navi, czytnika mk4, zmieniarki, tunera i wiązki zeby tv dzialalo?

 

dzieki za odzew :)

 

W takim razie musisz sprawdzić czy w instalacji w twojej buni są kostki do podłączenia tunera TV :) Aby działało TV potrzebny ci tylko podpięty tuner TV bo całą resztę navi masz kompletną :mrgreen: I nie jestem pewna czy w przypadku gdy nie masz tunera TV warto jest wybulić kasę na tuner żeby było tylko TV w buni , lepszym i ciut droższym rozwiązaniem byłby odpowiedni interfejs (kolega dał wyżej link) do twojej buni :twisted2: Zakładam że oczywiście masz w autku tuner radiowy :twisted2: Taki tuner TV do dużej navi wyjdzie cię gdzieś najmniej 1200-1500zł na alledrogo i możesz jeszcze mieć problem z instalacją w przypadku braku kostek do podpięcia :twisted2: A możesz kupić interfejs ( 800 zł ) i od razu dvd do autka (koszt max 700zł) i teraz to co otrzymujesz : podepniesz sobie taki interfejs do którego dadzą ci wszystkie kabelki i nic nie musisz grzebać przy instalacji bo się podpina pod jedną kostkę w czytniku i jedną w tunerze radiowym :dance: Do interfejsu podpinasz dvd które będziesz mógł obsługiwać i sterować wszystkim z monitora navi (możesz jeszcze oprócz dvd pod to podpiąć inny tuner TV) , a więc reasumując oblicz sobie jaki i czego masz koszt i co otrzymujesz w zamian :twisted2: Ja sama chciałam kupić tuner tv ale zdecydowałam się na właśnie ten interfejs bo nie muszę nic przerabiać a i można oglądać to co się chce a nie tylko Tv a koszt jest dla mnie taki sam :twisted2: poza tym zawsze potem możesz sobie wyjąć z buni ten interfejs i dvd i zostawić do innej albo nawet można sprzedać :lol: A tuner tv jest niestety drogi a wiele to on niestety nie oferuje :twisted2: Mam nadzieje że pomogłam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tunera nie bylo nigdy, fabryka nie zamontowała :mrgreen:

 

a wiesz moze czy cos jest potrzebne oprocz wyswietlacza navi, czytnika mk4, zmieniarki, tunera i wiązki zeby tv dzialalo?

 

dzieki za odzew :)

 

W takim razie musisz sprawdzić czy w instalacji w twojej buni są kostki do podłączenia tunera TV :) Aby działało TV potrzebny ci tylko podpięty tuner TV bo całą resztę navi masz kompletną :mrgreen: I nie jestem pewna czy w przypadku gdy nie masz tunera TV warto jest wybulić kasę na tuner żeby było tylko TV w buni , lepszym i ciut droższym rozwiązaniem byłby odpowiedni interfejs (kolega dał wyżej link) do twojej buni :twisted2:

 

dzieki, bardzo pomoglas :) tylko ze ja juz niestety kupilem tuner i raczej juz go doloze (nie chce mi sie bawic w sprzedawanie go teraz). Docelowo chce dolozyc pelny zestaw dvd z wyswietlaczami opuszczanymi z sufitu (oryginalny BMW, oferowany jako dodatek poprodukcyjny). A teraz widac ze bede musial wiązke wymienic na taką z koncowkami do tunera, bo w mojej obecnej najwyrazniej nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, bardzo pomoglas :) tylko ze ja juz niestety kupilem tuner i raczej juz go doloze (nie chce mi sie bawic w sprzedawanie go teraz). Docelowo chce dolozyc pelny zestaw dvd z wyswietlaczami opuszczanymi z sufitu (oryginalny BMW, oferowany jako dodatek poprodukcyjny). A teraz widac ze bede musial wiązke wymienic na taką z koncowkami do tunera, bo w mojej obecnej najwyrazniej nie ma :(

 

Jeśli masz już zakupiony tuner TV to tak jak pisze kruk musisz dokupić wiązkę rozszerzającą i anteny bo gdyby była konieczna wymiana całej wiązki to bunie trzeba by było w środku rozbierać :roll2: kruk203 dobrze radzi a Pan Sebastian mi też kiedyś pomógł właśnie z instalacją także mogę potwierdzić że jest specem jakich mało :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, bardzo pomoglas :) tylko ze ja juz niestety kupilem tuner i raczej juz go doloze (nie chce mi sie bawic w sprzedawanie go teraz). Docelowo chce dolozyc pelny zestaw dvd z wyswietlaczami opuszczanymi z sufitu (oryginalny BMW, oferowany jako dodatek poprodukcyjny). A teraz widac ze bede musial wiązke wymienic na taką z koncowkami do tunera, bo w mojej obecnej najwyrazniej nie ma :(

 

Jeśli masz już zakupiony tuner TV to tak jak pisze kruk musisz dokupić wiązkę rozszerzającą i anteny bo gdyby była konieczna wymiana całej wiązki to bunie trzeba by było w środku rozbierać :roll2: kruk203 dobrze radzi a Pan Sebastian mi też kiedyś pomógł właśnie z instalacją także mogę potwierdzić że jest specem jakich mało :cool2:

 

Sebast od kilku miesiecy chyba nie pojawia sie juz na forum - od tak dawna nic nie napisal :) a wie ktos z Was, gdzie powinna byc zamontowana antena tv? dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

dzieki, bardzo pomoglas :) tylko ze ja juz niestety kupilem tuner i raczej juz go doloze (nie chce mi sie bawic w sprzedawanie go teraz). Docelowo chce dolozyc pelny zestaw dvd z wyswietlaczami opuszczanymi z sufitu (oryginalny BMW, oferowany jako dodatek poprodukcyjny). A teraz widac ze bede musial wiązke wymienic na taką z koncowkami do tunera, bo w mojej obecnej najwyrazniej nie ma :(

 

Jeśli masz już zakupiony tuner TV to tak jak pisze kruk musisz dokupić wiązkę rozszerzającą i anteny bo gdyby była konieczna wymiana całej wiązki to bunie trzeba by było w środku rozbierać :roll2: kruk203 dobrze radzi a Pan Sebastian mi też kiedyś pomógł właśnie z instalacją także mogę potwierdzić że jest specem jakich mało :cool2:

 

Sebast od kilku miesiecy chyba nie pojawia sie juz na forum - od tak dawna nic nie napisal :) a wie ktos z Was, gdzie powinna byc zamontowana antena tv? dzieki za pomoc

 

Sebast bywa często na Allegro:http://allegro.pl/item562145533_lcd_do_monitora_do_nawigacji_bmw_e39_e38_gwarancja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz kupić interfejs ( 800 zł ) i od razu dvd do autka (koszt max 700zł) i teraz to co otrzymujesz : podepniesz sobie taki interfejs do którego dadzą ci wszystkie kabelki i nic nie musisz grzebać przy instalacji bo się podpina pod jedną kostkę w czytniku i jedną w tunerze radiowym :dance: Do interfejsu podpinasz dvd które będziesz mógł obsługiwać i sterować wszystkim z monitora navi (możesz jeszcze oprócz dvd pod to podpiąć inny tuner TV) , a więc reasumując oblicz sobie jaki i czego masz koszt i co otrzymujesz w zamian :twisted2:

 

Angelino...

 

Powiedz mi - skoro masz ten interfejs... jaką DVD podłączyłaś do interfejsu, ze komunikuje się on z interfejsem i że z przycisków nawigacji możesz nim sterować ??? jaki model - czy takie DVD kieszonkowe po podłaczeniu daje się sterować przyciskami nawigacji ??? Jaki jest standard sterowania ?? myślałem, ze ten interfejs ma tylko z 2 wejścia AV i już... :o

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angelino...

 

Powiedz mi - skoro masz ten interfejs... jaką DVD podłączyłaś do interfejsu, ze komunikuje się on z interfejsem i że z przycisków nawigacji możesz nim sterować ??? jaki model - czy takie DVD kieszonkowe po podłaczeniu daje się sterować przyciskami nawigacji ??? Jaki jest standard sterowania ?? myślałem, ze ten interfejs ma tylko z 2 wejścia AV i już... :o

 

Już tłumaczę :) Interfejs podłączamy jedną kostką do tunera radiowego , a drugą do czytnika nawigacji :D Potem do interfejsu możemy podłączyć dvd , tuner tv czy też kamerę cofania itd :lol: Oczywiście nie z każdym dvd to działa , sam interfejs ma jeszcze kabelek do sterowania a co za tym idzie można obsługiwać z monitora a ja dvd kupiłam takie ponieważ podłączałam wiele odtwarzaczy dvd co prawda tańszych (ach ta zachłanność :twisted2: ) to dopiero ten obsługiwał wszystko z monitora :

 

http://www.allegro.pl/item542658102_samochodowy_odtwarzacz_dvd_z_usb_model_dvp900hd.html

 

Ta firma piszę też o takim sterowaniu w w/w akucji i oni chyba też sprzedają te interfejsy , można by napisać też do nich czy nie mają czegoś podobnego aby również działało z navi :twisted2: Może są jakieś inne odtwarzacze kompatybilne ze sterowaniem :mrgreen: Mi podłączał to znajomy który specjalizuje się w car audio i odrazu wiedział co do tego będzie trzeba i powiedział że z dostępnych ten jest najtańszy i najlepszy w cenie ale trochę minęło od montowania więc może już coś wyszło co będzie śmigało ze sterowaniem :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu masz jeszcze montaż zestawu nawigacjo do E39.Są tam też anteny.

http://www.kb97.co.uk/satnav/pdf/e39guide.pdf

 

dzieki za linka, fajna instrukcja, ale wystepuje tam antena GPS, a nie antena TV (watpie zeby to bylo jedno i to samo). Slyszalem, że antena TV powinna byc w touringu w tylnym słupku - czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu masz jeszcze montaż zestawu nawigacjo do E39.Są tam też anteny.

http://www.kb97.co.uk/satnav/pdf/e39guide.pdf

 

dzieki za linka, fajna instrukcja, ale wystepuje tam antena GPS, a nie antena TV (watpie zeby to bylo jedno i to samo). Slyszalem, że antena TV powinna byc w touringu w tylnym słupku - czy to prawda?

 

Z tego co wiem to właśnie wzmacniacze od TV powinny być właśnie w tylnych słupkach (przynajmniej w E39 tak jest :twisted2: ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu masz jeszcze montaż zestawu nawigacjo do E39.Są tam też anteny.

http://www.kb97.co.uk/satnav/pdf/e39guide.pdf

 

dzieki za linka, fajna instrukcja, ale wystepuje tam antena GPS, a nie antena TV (watpie zeby to bylo jedno i to samo). Slyszalem, że antena TV powinna byc w touringu w tylnym słupku - czy to prawda?

 

Z tego co wiem to właśnie wzmacniacze od TV powinny być właśnie w tylnych słupkach (przynajmniej w E39 tak jest :twisted2: ) :D

 

czy przez wzmacniacz rozumiesz antenę? Bo antena jest jedna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.