Skocz do zawartości

czujnik temperatury


Dawca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Możecie mi powiedzieć gdzie znajdę czujnik temperatury w BMW 318is Compact, chodzi mi o ten czujnik który pokazuje temperaturę w kabinie przy radiu. Szukałem przy wlotach od chłodzenia hamulców i nic. A mam go chyba walniętego bo cały czas wskazuje mi minusową temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zapewne nie masz już tego czujnika. Wygląda on tak http://photos04.allegroimg.pl/photos/oryginal/601/29/08/601290894

Szukałeś przy wlotach od chłodzenia hamulców (od strony kierowcy), ok. Poszukaj troszkę powyżej samego czujnika lub czarnej kostki nie podłączonej do niczego najprawdopodobniej to będzie to. Czujnik ten często się odrywa podczas normalnej jazdy lub "dzwona".

Miłego szukania :8)

Jak sam znajdę to opiszę to !!!

Edytowane przez Super_dzidek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten problem. Pisali ze czujnik ów znajduje się w tunelu czy nad do chłodzenia hamulców, raz pisali że z lewej, a raz z prawej. Najpierw próbowałem znaleźć sam tunel :lol: . Okazało się że nie mam tego tunelu ani z jednej ani z drugiej strony, brak jakiejkolwiek kostki czy zwisającego kabla, nic. Nabiegałem się wokół mojego Compacta :mad2: , a na dworze - 40 stopni (przynajmniej tak pokazywał komputer). Po długich poszukiwaniach postanowiłem uderzyć do źródła (WIĄZKA KABLI). Odszukałem wszystkie wolne wtyczki i dyndające kable i zacząłem sprawdzać za pomocą prób i błędów podłączając czujnik kupiony wcześniej pod każde z nich i nic!!! Już prawie pogodziłem się z porażką. Już miałem zamykać maskę gdy nagle moją uwagę zwróciły dwa cieniutkie (ok 1mm) kabelki ledwo wystające ze splotu kabli w wiązce od strony kierowcy (brązowy i zielony). Spróbowałem ostatni raz i jakież było moje zaskoczenie gdy temperatura nagle podskoczyła do + 16 stopni (według mojego komputera). Happy End :8)

 

Polecam stosowanie w takich przypadkach "metody prób i błędów", ona działa.

Pozdrawiam i skutecznych poszukiwań życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.