Skocz do zawartości

Tłumik czas kupić


Ben_sage

Rekomendowane odpowiedzi

W 27 sek ladny jest dzwiek.Powiedz mi czy z montażem strumienicy nie mialeś zadnego problemu w serwisie? oni zrobili tak ze ci idealnie pasowalo ?

Nie wiem czy mamy to sama ale z tego co wiedzialem też mam 2 katy 91r bez vanosa 325i sedan.

 

Bo dojazd do nich w 2 strony wyjdzie mnie z 40zl i do tego musze auto zostawić nie bardzo mi sie chce w to bawić i myśle czy zwykly gosciu w serwisie zrobi to dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak masz dwa katy to to bedzie to samo. Z tym ze strumienica nie jest tak jak katy (kazdy osobno) tylko jest połączona, ale pasuje rozstawem idealnie. Jest tylko troche krótsza od katalizatorów i musielismy dospawac chyba 7 czy 8 cm kwasówki. Ja to robiłem z kumplem w garazu we dwóch, wyjelismy cały wydech wycielismy katy wspawalismy po kawałku tej rury i strumienice i jazda wiec jezeli ktos ma troche pojęcia o spawaniu to zrobi to we własnym zakresie. Wiec ja kosztów dodatkowych nie miałem praktycznie zadnych tylko za drut do miga mu oddałem i to wszystko.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to rozgalezienie wycinacz z 2 stron kata i laczysz tam strumienice ?

Jest jedna sztuka tak ? Jakiej dlugosci ma byc ta strumienia bo el-tec ma duzo tego ? czy oni juz beda wiedzieć o co chodzi?

 

Ile zajmuje to czasu taki proces w serwisie przykladowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Rozgałezienie zostaje. Wycinasz katalizatory tylko, tniesz w tych miejscach gdzie katalizator ma grubosc rury jeszcze, potem musisz w to miejsce wspawac własnie strumienice + te krótkie kawałki rurki. Zmierz tylko dobrze jaka dłudosc ma strumienica a ile katalizator i tyle ile brakuje to musisz dociac tej rurki. Hmm czas całej operracji, to zalezy... Nam troche zeszło na wykręcaniu wydechu od kolektora bo sruby były pozapiekane i wkoncu jedna pekła, to musielismy ja rozwiercic i tu nam troche zeszło bo te sruby sa cholernie "twarde" (3 wiertła na jedna poszły hehe, i to takie dobre wiertła). Gdyby nie ta zabawa ze sruba to w 2-2,5 godziny bysmy sie uwineli ze wszystkim. Co do długosci strumienicy, to powiem Ci szczerze ze ja szukałem na Allegro i pisało ze do silników 6 cylindrowych BMW i Mercedesa. Wiec o to sie nie martw bo pasowac bedzie napewno (tylko te kawałki rurki trzeba wspawac) i tyle ale oni wiedza o co chodzi. Tylko bedziesz musiał czekac na nia ze 2 tygodnie, bo oni to robia pod zamowienie... Ja tyle czekałem.

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item531965844_strumienica_katalizator_el_tec_tuning_gratis.html

 

Coś takiego generalnie masz ?

Jakiej szerokosci rurki są ?

 

Ja mam cos takiego http://www.allegro.pl/item538004854_strumienica_bmw_mercedes_firmy_rm_motors.html

Tylko ze od El-teca. Hmm patrzyłem teraz w necie to na allegro nie ma takich strumienic... a wez moze wejdz na strone główna El-teca, zadzwon do nich i zamów sobie taką strumienice. Co do grubości rurek to nie pamietam... ale cos pomiedzy 50 a 60 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.