Skocz do zawartości

Uszkodzone DSC w E46 328


lukam999

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, od wczoraj świecą mi kontrolki od DSC i hamulców. Tej od DSC nie da się wyłączyć i kontrola trakcji nie działa, od hamulców na chwilkę zgasła, (klocki są jeszcze spoko, a czujniki wyglądają ok) Byłem dzisiaj u mechanika, podłączył pod kompa i wyskoczył mu błąd czujnika położenia kierownicy, nie dało się go skasować. Czytałem na forum, że ktoś tak miał, po kilku specach jeździł, nikt tego nie umiał wykasować, aż w końcu ktoś mu to zrobił i problem się nie powtarzał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie ten sam problem tylko w 530dA.

Blad jest 104 (Lenkwinkel Geber)

Po wymianie tego czujnika trzeba zakodowac na niego samochod. czy wie moze ktos jak to zrobic? jest taka funkcja w carsoft? (znalazlem tylko opis jak to zrobic w VW)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja już uporałem się z tym problemem. Nic nie wymieniaj jedź na dobry komputer, najlepiej do serwisu i będziesz miał problem z głowy. Ja zapłaciłem za podpięcie i wykasowanie błędu 100zł, powiedzieli mi, że tak się z tymi czujnikami dziej, trzeba je na nowo ustawić i usterka znika. Wcześniej odwiedziłem kilka stacji i nikt nie umiał mi pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem podobny problem z DSC. Naprawiałem zawieszenie z przodu i z tyłu przez co rozregulowała się zbieżność. Facet w warsztacie powiedział żebym sprawdził czujnik położenia kierownicy. Pojechałem na usunięcie błędu i problem zniknął tylko że przejechałem około 15 km i zaczęło się znów świecić!!! Kontrolka sama zgasła dopiero gdy wyregulowałem zbieżność i przejechałem około 2 km!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.