Skocz do zawartości

Czy to sonda lambda ?


Adam3

Rekomendowane odpowiedzi

Po podłączeniu pod komputer pojawiła się informacja o zbyt bogatej mieszance, poza tym żadnych innych błędów. Czy może być to spowodowane niesprawną sondą lambda ? Komputer nie wykazał jednak jakiegoś ewidentnego błędu sondy.Aha, sonda którą mam jeszcze nigdy nie była zmieniana, służy od 13 lat...

Świece są okopcone na czarno, końcówka wydechu również (wygląda jak sadza). Zimny silnik na luzie nieładnie pracuje, przy naciskaniu na gaz są objawy jakby go zalewało lub brakowało mu paliwa. Dosłownie po 2 minutach gdy silnik złapie temperaturę, na obroty wchodzi równiutko ,tak jak powinien. Jednak wtedy zaczyna lekko falować na wolnych obrotach, wahnięcia te wynoszą 100-200 obr./min.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu pod komputer pojawiła się informacja o zbyt bogatej mieszance, poza tym żadnych innych błędów. Czy może być to spowodowane niesprawną sondą lambda ?

Jak najbardziej może.

Świece są okopcone na czarno, końcówka wydechu również (wygląda jak sadza). Zimny silnik na luzie nieładnie pracuje, przy naciskaniu na gaz są objawy jakby go zalewało lub brakowało mu paliwa.

Bo to jest sadza :)

Czarne elektrody świec świadczą właśnie o zbyt bogatej mieszance. Oczywście zwiększa się także zużycie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze sada zanim wymienisz sprawdz ja czy jest ok zobacz czy prawidlowo reaguje na zmiany cieplne ja tak wydalem 130 zł bez sprawdzania i co stara sada tez byla ok moze faluja ci obroty jak tak bardziej bym stawial na przeplywke ale tez trzeba by podpiac jakas sprawna i sprawdzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.